تکنولوژیک کالا

انتشار جزئیات جدیدی درباره گوشی هواوی P20 پلاس

قرار است که اعضای جدید سری P هواوی با پیشوند P20 روز ۷ فروردین در شهر پاریس معرفی شوند. انتظار داریم که در این روز شاهد رونمایی از سه مدل مختلف با نام‌های هواوی P20، هواوی P20 پلاس (یا همان هواوی P20 پرو) و البته میان‌رده‌ای با نام هواوی P20 لایت باشیم.

اخیرا اطلاعات تازه‌ای درخصوص گوشی هواوی P20 پلاس توسط حساب کاربری funkyhuawei@ منتشر شده است. سرویس‌دهنده نرم‌افزاری ویژه‌ای که متخصص کار با گوشی‌های هواوی است ادعا می‌کند که موفق به خارج کردن فایل‌های فریم‌ور گوشی هواوی P20 پلاس و دیگر اطلاعات درون آن شده است. اطلاعاتی که نشان می‌دهد دیوایس مورد نظر به یک باتری غول‌پیکر ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی مجهز خواهد شد.

به علاوه، طبق اسناد به‌دست آمده به نظر می‌رسد هواوی آپشن صفحه نمایش همیشه روشن را نیز به قابلیت‌های نرم‌افزاری پرچمدار جدیدش افزوده است. تاکنون در بین تمام تولیدات هواوی، تنها گوشی هواوی میت ۱۰ پرو بوده که به قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن مجهز شده است و البته به طور اتفاقی ظرفیت باتری آن نیز ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت است. این شباهت‌ها سوظن‌هایی در مورد اطلاعات منتشر شده از فریم‌ور هواوی P20 پلاس به‌وجود آورده است.

عده‌ای تردید دارند که این جزئیات بخشی از بقایای اطلاعات گوشی هواوی میت ۱۰ پرو بوده و متعلق به فرم نهایی هواوی P20 پلاس نیست. هنوز زمان زیادی باقی مانده تا بتوان در مورد موضوعی با صراحت اعلام نظر کرد. از طرف دیگر، گوشی هواوی P10 پلاس از یک باتری ۳۷۵۰ میلی‌آمپر ساعتی نیرو می‌گیرد. اختلاف اندک این ظرفیت با مقدار ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت اعلام شده برای پرچمدار جدید نمی‌تواند چندان تعجب برانگیز باشد. تعجب واقعی ما زمانی است که بدانیم قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن گوشی هواوی P20 پلاس به معنای برخورداری آن از یک نمایشگر اولد است.

برای این‌که متوجه دلیل تعجب ما شوید باید بدانید که به منظور بهره‌مندی از این آپشن لزومی برای استفاده از نمایشگر اولد وجود ندارد. با این همه نمی‌توان منکر آن شد که تطابق و سازگاری پنل اولد با این قابلیت به مراتب بهتر از دیگر تکنولوژی‌های موجود در نمایشگرهاست. علاوه بر این، با رندرهایی که از گوشی هواوی P20 لایت و ظاهر آی‌فون X مانند آن دیده بودیم، وجود نمایشگر برش خورده که اصطلاحا با نام ناچ شناخته می‌شود، کفه ترازو را به سمت استفاده از پنل اولد در پرچمدار هواوی سنگین‌تر کرده است.