تکنولوژیک نیوز

آموزش نحوه تغییر موزیک‌پلیر پیش فرض دستیار صوتی گوگل

گوگل اسیستنت دستیار صوتی اندروید بوده و مسلما در نوع خود بهترین است. می‌توانید با استفاده از آن کار‌‌های مختلف زیادی را انجام دهید؛ می‌توانید تنظیمات گوشی را تغییر دهید، اطلاعاتی را در فضای اینترنت جستجو کنید و یا توسط آن پیامی را ارسال کنید. البته تمام این کار‌ها می‌تواند توسط صدای شما انجام شود. اما امروزه دستیار صوتی گوگل بیشتر از هر وقت دیگری در گوشی‌های اندرویدی حضور دارد، پس کاملا عاقلانه است که از آن به بهترین صورت استفاده کنیم.

همانطور که می‌دانید دستیار صوتی گوگل توانایی پخش هر نوع موزیکی را دارد اما در صورتی که به اکانت خود در گوگل متصل نباشید، کارایی گوگل اسیستنت در پخش موسیقی محدود می‌شود. با آموزش تغییر موزیک پلیر پیش‌فرض دستیار صوتی گوگل با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

۱. دکمه هوم گوشی خود را فشار داده و نگه دارید تا گوگل اسیستنت باز شود.

۲.آیکن آبی رنگ در بالای پنجره باز شده را انتخاب کنید تا وارد منو شوید.

۳. در گوشه سمت راست، در قسمت بالایی برنامه منوی سه نقطه‌ای را انتخاب نمایید، سپس گزینه setting را برگزینید.

۴. گزینه music در سربرگ service را انتخاب کنید.

۵. اکنون لیستی از سرویس‌های پخش موزیک را می‌بینید. سرویسی که می‌خواهید به عنوان سرویس پیش‌فرض تنظیم شود را انتخاب نمایید.

۶. اگر سرویس پخش موزیک شما در زیر سربرگ More music services قرار دارد به‌روی آن کلیک کنید و دستورالعمل‌های پیشه‌رو را انجام دهید تا سرویس مورد نظر به دستیار صوتی گوگل پیوند داده شود.

اکنون می‌توانید بگویید: OK Google, play some pop music می‌بینید که دستیار صوتی گوگل از سرویس انتخاب شده شما استفاده می‌کند. با این کار در هر بار پخش موزیک نیازی ندارید که نام سرویس خود را به دستیار گوگل بگویید به‌علاوه از این قابلیت می‌توانید در هنگامی که مشغول رانندگی هستید استفاده کنید و با دسترسی سریع‌تر به سرویس موسیقی مورد علاقه خود از آن لذت ببرید.