تکنولوژیک نیوز

ظاهر شدن گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ در بنچمارک گیک‌بنچ با قدرتی فوق العاده

این روزها در سطر اخبار گوشی‌های هوشمند، شایعات پیرامون پرچمداران نسل بعد سامسونگ قرار دارند که به زودی (ششم اسفند) در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا رونمایی خواهند شد. تا به امروز گزارشات پیرامون این دو گوشی پرچمدار مورد انتظار، بسیار فراوان بوده است. مانند چند سال اخیر، سامسونگ امسال هم پرچمداران سری اس را در نسخه‌ی معمولی و پلاس معرفی خواهد کرد. از نظر طراحی بعید است تغییر محسوسی را در گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس شاهد باشیم اما در بخش سخت افزاری انتظار پیشرفت چشمگیری را داریم. اکنون گلکسی اس ۹ پلاس در تست بنچمارک گیک‌بنچ ظاهر شده است و امتیازی بالا را به ثبت رسانده است.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jPJjoqHyneMEcRcFs76SDn-650-80.jpg

نتیجه‌ی تست گیک بنچ صورت گرفته بر روی پرچمدار معرفی نشده‌ی سامسونگ نشان میدهد این دستگاه امتیاز ۳۷۷۳ را در بخش پردازش تک هسته‌ای و امتیاز ۹۰۲۴ را در بخش پردازش چند هسته‌ای به ثبت رسانده است. دستگاه تست شده به پردازنده‌ی اگزینوس ۹۸۱۰ سامسونگ مجهز بوده که احتمالا نسخه‌ی بین المللی (به جز ایالات متحده امریکا) پرچمدار این شرکت خواهد بود. نتیجه‌ی ثبت شده بسیار نزدیک به نسخه‌ی اگزینوس گلکسی اس ۹ استاندارد است که پیش از این امتیازات ۳۶۴۸ و ۸۸۹۴ را به ترتیب در پردازش‌های تک و چند هسته‌ای به دست آورده بود. اندک تفاوت امتیاز این دو دستگاه احتمالا به میزان حافظه‌ی رم دستگاه مربوط بوده که در مدل پلاس برابر با ۶ گیگابایت و در مدل استاندارد ۴ گیگابایت بوده است. اما در مقایسه با نسخه‌ی اسنپدارگون ۸۴۵ که وارد بازار امریکا خواهد شد، تفاوت در عملکرد فاحش‌تر است و به نوعی اگزینوس مچ اسنپدراگون را خوابانده است.

در حالی که هنوز مدل اسنپدارگون گلکسی اس ۹ در بنچمارک گیک‌بنچ مورد آزمایش قرار نگرفته است، تست‌های صورت گرفته بر روی دستگاه مرجع مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ امتیاز ۲۴۶۵ را در بخش تک هسته‌ای و ۸۴۲۷ را در بخش چند هسته‌ای به ثبت رسانده است. عملکرد بهتر اگزینوس ۹۸۱۰ نسبت به اسنپدراگون ۸۴۵ از لحاظی چندان غافل‌گیر کننده نیست چرا که سال‌های قبل نیز تراشه‌های اگزینوس در پرچمداران سامسونگ عملکرد بهتری نسبت به اسنپدارگون‌ها داشته اند. با این حال در دنیای واقعی، احساس تفاوت عملکرد این دو پردازنده تقریبا غیر ممکن است. با توجه به تست‌های صورت گرفته، نسخه‌ی اگزینوس گلکسی اس ۹ پلاس سریع‌ترین و نسخه‌ی اسنپدراگون گلکسی اس ۹، کندترین پرچمداران نسل بعد سامسونگ خواهند بود.