تکنولوژیک نیوز

مقایسه سرعت اینترنت ۴G در کشورهای دنیا

همانطوری که می‌دانید در بین کشور‌های مختلف برای رسیدن به نسل‌های بالاتر و سرعت‌های بیشتر همیشه رقابتی بسیار جالب بوده است. این که کدام کشور بتواند از نظر سخت‌افزاری و بستر مناسب قدرت خودش را به رخ دیگر کشور‌ها بکشد می‌تواند موضوعی بسیار جنجالی در این رابطه باشد. OpenSignal به سوال‌های ما در تازه ترین رده بندی خودش پاسخ داده است. در ادامه همراه باشید.

همانطوری که در تصویر ابتدای مطلب پیداست شما می‌توانید پراکندگی سرعت اینترنت نسل ۴G را در کشور‌های مختلف ببینید. چند سالی است که ایران هم حضور قابل توجهی در لیست داشته است و البته تجربه کاربران نیز گویای این مورد خواهد بود. اگر بخواهیم به فعال بودن بستر ۴Gاشاره داشته باشیم که باید به لیست زیر نگاهی بیندازیم. ایران بالاتر از کشور‌هایی همانند پاکستان و ترکیه است و البته حتی بالاتر از آلمان و فرانسه نیز قرار داریم! این نکته بسیار جالبی خواهد بود.

 

۴G availability ranking

حال اگر قصد داشته باشیم به سرعت در دسترس برای کاربر نگاهی بیندازیم به سراغ جدول زیر باید برویم:

4G average ranking

۴G average ranking

از نظر سرعتی زیاد حرفی برای گفتن نداریم. البته این سرعت مربوط به میانگین سرعت در دسترس خواهد بود. به صورت نقطه‌ای شاید بتواند به سرعت بالایی دست پیدا کرد ولی به صورت میانگین خیر! کشور‌هایی همانند سنگاپور با سرعت میانگین ۴۰تا ۴۵Mbps با فاصله قابل توجهی در رتبه اول قرار گرفته است. دیگر کشور‌هایی منطقه را نیز می‌توانید در لیست پیدا کنید.