تکنولوژیک نیوز

انتشار تصویری از گوشی اکسپریا XZ2 کامپکت سونی

کمتر از یک هفته دیگر به زمان کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه MWC باقی مانده است. هواداران این برند امیدوارند که سونی در کنگره جهانی موبایل حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و پرچمداران جدید خود را با طراحی جدید و امکانات ویژه به علاقمندانش معرفی کند. رویداد مطبوعاتی سونی درست یک روز بعد از معرفی پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس اتفاق میفتد و اگر سونی قصد ادامه رقابت در بازار موبایل را دارد، نباید این بار طرفدارانش را ناامید کند. حالا در حالیکه فقط شش روز به زمان معرفی گوشی های سونی باقیمانده است، عکسی از منتسب به یکی از آنها در اینترنت پخش شده است.

یکی از کاربران بلاگ اکسپریا (Xperia Blog) تصویری از یک گوشی به اشتراک گذاشته است و ادعا می کند که این تصویر متعلق به Xperia XZ2 Compact است که قرار است در هفته پیش رو در نمایشگاه MWC 2018 معرفی شود. این کاربر مدعی است که گوشی ای که در کنار اکسپریا Z5 کامپکت قرار گرفته، یک نمونه اولیه از XZ2 کامپکت است. این شخص همچنین اعلام کرده است که این تصویر شاید آن سخت افزار نهایی نباشد که سونی قصد معرفی آن در کنگره جهانی موبایل را دارد و ممکن است تغییراتی در ظاهر جدید آن حاصل شده باشد.  (سمت چپ Sony Xperia Z5 Compact و سمت راست Sony Xperia XZ2 Compact)

روز گذشته در خبرها دیدیم که سونی قصد استفاده از طراحی خمیده را برای ساخت گوشی های هوشمند خود دارد، حالا با در نظر گرفتن این نکته که در تصویر فوق طراحی پشت گوشی منحنی به نظر میرسد، شاید بتوان صحت آن را تأیید کرد. Grisha، کاربر بلاگ اکسپریا اعلام کرده است که این گوشی دارای جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون نیست و سنسور اثر انگشت آن نیز مانند دستگاه های اکسپریا XA2 در پشت گوشی واقع شده است. او در پایان اعلام کرده که حاشیه های این گوشی در نسخه نهایی کمی کمتر از آنچه که مشخص است خواهد بود. اما از آنجایی که این شخص یک کاربر عادی است، نمی توان خیلی به ادعاهای او استناد کرد و کماکان برای اطلاع از جزئیات دقیق باید ۶ روز تا زمان معرفی رسمی گوشی های سونی منتظر ماند.