تکنولوژیک نیوز

فروش بسیار کم آیفون X منجر به کاهش تولید پنل‌های OLED سامسونگ شد

سال گذشته اپل نسخه‌ای ویژه از آیفون را به مناسبت دهمین سال تولید این گوشی های محبوب با ویژگی هایی منحصر به فرد با نام iPhone X روانه‌ی بازار کرد. یکی از ویژگی‌های شاخص این گوشی هوشمند، برخورداری از پنل OLED است که وظیفه‌ی تولید آن بر روی دوش رقیب سنتی اپل، یعنی سامسونگ بوده است. در حالی که انتظار میرفت آیفون X فروش فوق العاده‌ای را برای کوپرتینویی‌ها رقم بزند، این اتفاق صورت نگرفت و فروش  این دستگاه کمتر از حد انتظار بوده است. حالا با ادامه‌ی روند فروش نسبتا کم آیفون X، سفارش اپل برای پنل های OLED سامسونگ نیز کاهش پیدا کرده و غول کره‌ای بسیار کمتر از چیزی که تصور میشد برای سه ماهه‌ی جاری نمایشگر OLED تحویل اپل خواهد داد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سامسونگ، این کمپانی قصد دارد تولید پنل‌های OLED را کاهش دهد چرا که اپل تصمیم گرفته آیفون X کمتری را تولید کند. در حالی که سامسونگ برنامه‌ی تولید ۴۵ الی ۵۰ میلیون پنل OLED را برای آیفون X داشته، حالا تا پایان سه ماهه‌ی جاری این شرکت باید فقط ۲۰ میلیون پنل یا حتی کمتر را برای اپل تولید کند.

در مورد سه ماهه‌ی آتی یعنی بین ماه‌های آوریل تا ژوئن هنوز سامسونگ برنامه‌ای را برای هدف تولید خود تعیین نکرده است اما پیش بینی میشود که افت فروش آیفون X به واسطه‌ی تقاضای کم مصرف ادامه داشته باشد و طبیعتا سامسونگ باز هم تولید پنل‌های OLED برای این دستگاه را کاهش خواهد داد. بر اساس گزارش Nikkei که هفته‌ی گذشته منتشر شد، سامسونگ بیش از حد ظرفیت خود پنل OLED تولید کرده است و به دنبال مشتریان جدید است تا علاوه بر اپل، دیگر سازندگان نیز از پنل‌های این شرکت در گوشی‌های خود استفاده کنند.