تکنولوژیک نیوز

بیشترین کاربران اینستاگرام در کدام کشورها هستند؟

اینستاگرام یکی از شبکه اجتماعی محبوب در جهان به حساب می آید و در ایران هم بعد از تلگرام بیشترین طرفدار را دارد. اما محبوبیت این شبکه تا چه اندازه است و اگر بخواهید حدس بزنید، به نظرتان اینستاگرام چند کاربر فعال در ایران دارد؟ در ادامه این مطلب با هم نگاهی میندازیم به کشورهایی که بیشتری کاربر فعال را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارند.

وب سایت statista آماری از کاربران فعال اینستاگرام در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ را ارائه داده است. در طی این دوره ایالات متحده با ۱۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، بیشتر تعداد را در میان کشورهای جهان داشت. بعد از آمریکا، برزیل با ۵۷ میلیون در جایگاه دوم و اندونزی با ۵۳ میلیون در جایگاه سوم بیشترین کاربران اینستاگرامی قرار گرفته اند. اما نکته جالب در این لیست، حضور ایران در جایگاه هفتم می باشد. ایران با ۲۴ میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام در رتبه هفتم قرار گرفته است. در لیست ۱۰ نفره مورد نظر نام کشورهای دیگری مانند هند، ترکیه، روسیه، ژاپن، انگلستان و مکزیک نیز به چشم می خورد.

اینستاگرام از ماه آپریل سال ۲۰۱۷ به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان و به خصوص در میان جوانان تبدیل شد.  طبق گزارشی که فیسبوک، کمپانی صاحب اینستاگرام در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ منتشر کرده بود، این پلتفرم ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. آیا شما هم از فعالان این شبکه اجتماعی هستید؟