تکنولوژیک نیوز

قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در تبلت آینده مایکروسافت

در سال ۲۰۱۷ پتنت های گوناگونی از مایکروسافت به صورت عمومی به نمایش گذاشته شد، این موضوع نشان میداد که ردموندی ها مشغول کار بر روی تبلت تاشویی هستند که می تواند به اندازه یک گوشی هوشمند تبدیل شود. این نوع تبلت ها که دارای دو نمایشگر می باشند اندرومدا (Andromeda) نام دارند، یکی از امکانات آنها امکان برقراری و دریافت تماس می باشد، این تبلت ها همچنین دارای نسخه ویژه ای از سیستم عامل ویندوز می باشند. علاوه براین در هر دو صفحه نمایش این تبلت ها درست مانند یک دفترچه یادداشت کاغذی امکان نت برداری وجود داشت.

روز گذشته اطلاعاتی در خصوص پتنت جدید  مایکروسافت منتشر شد. براساس اطلاعات جدیدی که به همراه تصویر این پتنت در WindowsCentral نمایش داده شده است، لولای تبلت تاشوی جدید می تواند از ۰ تا ۳۶۰ درجه باز شود و یک سیستم قفل مغناطیسی در درون صفحه نمایش وجود دارد که نمایشگر را در حالتی که کاربر تنظیم کند، قفل می کند. عنوان این اختراع مایکروسافت “قفل کردن مغناطیسی یک دستگاه الکترونیکی” است که در آگوست سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده است.

سیستم قفلی که قرار است مایکروسافت در تبلت جدیدش استفاده کند، ۲ سال قبل به ثبت رسیده و تعداد پتنت هایی که برای تبلت های اندرومدا تهیه شده هم کم نیستند. حالا باید دید که مایکروسافت چه زمانی تصمیم خود مبنی بر به واقعیت تبدیل کردن این اختراعات را عملی خواهد کرد و آیا ۲۰۱۸ سالی خواهد بود که ما تبلت های تاشوی ۳۶۰ درجه این شرکت را خواهیم دید یا خیر.