تکنولوژیک نیوز

آموزش نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه گوشی در گلکسی اس ۹

گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس هر دو از گوشی‌های فوق‌العاده شرکت سامسونگ هستند که دقایق پیش به صورت رسمی معرفی شدند. حتما برای شما جالب است که بدانید چگونه می‌شود با این دو دستگاه اسکرین شات گرفت. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

گرفتن اسکرین شات با این دو گوشی همانند گلکسی اس ۸ است و شما با انجام چند کار ساده می‌توانید به ثبت تصاویر بپردازید. همچنین در برخی از روش‌ها شما حتی نیاز به دکمه سخت افزاری ندارید و می‌توانید به صورت نرم افزاری اقدام به گرفتن اسکرین شات کنید.

از آنجایی که گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس مثل سری اس ۸ از دکمه خانه برخوردار نیستند شما با روش دیگری قادر به گرفتن اسکرین شات خواهید بود.

روش اول: ( استفاده از دکمه ولوم و خاموش روشن )

کار شما در این روش بسیار آسان هست و تنها نیاز به انجام دو مرحله دارید:

۱: باز کردن برنامه، بازی و هر نوع اپلیکیشنی که می‌خواهید

۲: به راحتی دکمه کم کردن صدا و خاموش روشن گوشی را بگیرید و منتظر ثبت اسکرین شات بمانید.

روش دوم: ( استفاده از ژست حرکتی )

در این روش تنها کافی است که انگشت خود را از لبه سمت چپ به لبه سمت راست دستگاه بکشید و منتظر ثبتاسکرین شات بماندی.

برای فعال کردن این ویژگی می‌توانید از طریق Settings » Advanced features menu و روشن کردن قابلیت “Palm swipe to capture” به این قابلیت دست پیدا کنید.

روش سوم: دستیار صوتی بیکسبی

دستیار صوتی بیکسبی یکی از بهترین دستیار‌‌های صوتی موبایلی است که اختصاصی شرکت سامسونگ می‌باشد. برای گرفتن اسکرین شات با بیسکبی شما باید تنها دو مرحله را انجام دهید:

۱: گفتن کلمه ” Hi, Bixby ” یا نگه داشتن دکمه بیسکبی

۲: تنها با گفتن عبارت ” Take Screenshot ” از صفحه گوشی خود تصویر تهیه کنید.

با حضور دستیار‌های صوتی دیگر نیاز به انجام دادن کار‌های عادی مثل کشیدن انگشت بر روی صفحه یا نگه داشتن دو دکمه برای گرفتن اسکرین شات نیست و تمامی کار‌های روزمره دیگر بخشی از کار‌های روزمره دستیار‌های صوتی نیز شده است.