تکنولوژیک نیوز

گوشی های موبایل سامسونگ پرفروش ترین برند در سال ۲۰۱۷

بدون شک همه ما می دانیم که سامسونگ در بازار موبایل جایگاه مستحکمی دارد هر چند که بازارهای حیاتی همچون چین از دست این شرکت کاملا در آمده و یا بازاری مثل هند در حال نامطمئن شدن برای آن هاست. حال آمار فروش کامل سال ۲۰۱۸ و فروش در چارک پایانی آن که یکی مهم ترین آمارهاست، منتشر شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا پرفروش ترین برندهای موبایل در سال ۲۰۱۷ را در کنار پرفروش ترین پلتفرم موبایل سال مذکور را ببینیم.

پرفروش ترین برند موبایل در سال ۲۰۱۷

پرفروش ترین برند موبایل در چارک پایانی سال ۲۰۱۷

اولین آماری که برررسی می کنیم مربوط به فروش تعداد موبایل های هوشمند در چارک پایانی سال ۲۰۱۷ به “پخش کننده” های عمده است. همانطور که می بینید سامسونگ با اختلافی کم از اپل پیشی گرفته و جایگاهی که عموما در این سه ماهه سهم اپل را از خود کرده است. هر دو برند رتبه اول و دوم یعنی سامسونگ و اپل شاهد کاهش سهم فروش هستند و دلیل را می توان در رشد دیگر برندهای رتبه های سوم تا پنجم دید، جایی که شیائومی شاهد رشد تقریبا دو برابری بوده است!

پرفروش ترین برند موبایل در سال ۲۰۱۷

پرفروش ترین برند موبایل در سال ۲۰۱۷

در تصویر بالا اما فروش کلی تعداد موبایل هوشمند هر برند را در سال ۲۰۱۷ شاهد هستیم. اینجا سامسونگ با افزایش فروش ۱۵ میلیون دستگاهی در بالای جدول ایستاده اما سهم بازار آن تنها ۰.۴ درصد افزایش داشته است. اپل شاهد کاهش تعداد فروش کلی بوده اما در مقابل برندهای چینی از جمله هوآوی، اوپو و ویوو (دو برند از BBK Electronics) پیشرفت های خوبی داشته اند.

محبوب ترین سیستم عامل موبایل سال ۲۰۱۷

محبوب ترین سیستم عامل موبایل سال ۲۰۱۷

اما جدول آخر مربوط به محبوبین سیستم عامل های موبایل سال ۲۰۱۷ است. گوگل با سیستم عامل اندروید خود مقتدرانه و با افزایش میزان فروش با نزدیک ۸۶٪ (دقیقا ۸۵.۹٪) سهم بازار رسیده که این برتری مطلق است. پس از آن ۱۴٪ سهم بازار برای سیستم عامل اختصاص اپل یعنی iOS‌ است و تنها ۰.۱٪ از بازار مروبط به دیگر سیتسم عامل ها است که خود افتی شدید را نسبت به سال گذشته متحمل شده است.