تکنولوژیک نیوز

رونمایی از اولین مودم ۵G در جهان توسط هواوی

در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ بارسلون که یکی از رویدادهای علم و فناوری است، هواوی از اولین مودم ۵G جدید و پرسرعت خود رونمایی کرد.

به گزارش تکراتو، کنگره جهانی موبایل که یکی از بزرگترین رویدادهای مهم در عرصه علم و فناوری در جهان به شمار می‌رود، هم اکنون در شهر بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است.

انتظار برای استفاده از اولین مودم ۵G

از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت  ۵Gدر گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران زیادی نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند.

یکی از پیشگامان در عرصه برقراری زودهنگام نسل جدید و پرسرعت اینترنت، شرکت چینی هوآوی است که در ماه‌های اخیر به سختی در تلاش بوده است تا به طور آزمایشی در شهرها و کشورهای داوطلب اینترنت ۵G را راه‌اندازی کند و بتواند یکی از اولین اپراتورهایی باشد که به کاربران امکان بهره‌مندی و لذت وب‌گردی با سرعت بسیار بالایی را می‌دهد.

رونمایی از اولین مودم ۵G توسط هواوی

بدون شک، کنگره جهانی موبایل که میزبان و شاهد رونمایی محصولات جدید و شگفت‌انگیز متعددی است، از مهم ترین رویدادهایی است که می‌تواند در زمینه علم و فناوری اتفاق بیافتد. بنابراین هوآوی تصمیم گرفت که روز گذشته یک روز قبل از آغاز رسمی برگزاری کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸، از اولین مودم ۵G رونمایی کند.

این مودم که از چیپ‌ست‌های ساخت خود این شرکت بهره می‌برد و به طور قطع، برای فعالان در حوزه فناوری و ارتباطات از اهمیت به سزایی برخوردار است. این اولین مودم ۵G ، سرعتی تا مرز ۲ گیگابایت در ثانیه را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و با تمامی باندهای فرکانس نسل پنجم ارتباطات نظیر MMW و طیف فرکانسی ۶ گیگاهرتز نیز سازگار است. انرژی لازم برای این مودم که از POE پشتیبانی می‌کند، از طریق کابل اترنت تامین می‌شود.

البته هنوز اطلاعات و جزئیات دقیق‌تری درباره زمان عرضه و قیمت‌گذاری نخستین مودم ۵G هواوی منتشر نشده است.