تکنولوژیک نیوز

فیلم برداری فوق آهسته ۹۶۰ فریم بر ثانیه با حسگر جدید ISOCELL سامسونگ در گلکسی اس ۹

می دانیم سامسونگ گلکسی اس ۹ با قابلیت فیلم برداری فوق آهسته ۹۶۰ فریم بر ثانیه رونمایی شده است. چنین توانایی به حضور سخت افزار لازم برمی گردد و در گلکسی اس ۹ این سخت افزار وجود دارد. امروز خبر از حسگر جدید ISOCELL سامسونگ با قابلیت فیلم برداری فوق آهسته ۹۶۰ فریم بر ثانیه می رسد که در گلکسی اس ۹ استفاده شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این حسگر تصویر بیشتر صحبت کنیم.

سامسونگ ایزوسل (Samsung ISOCELL)

سامسونگ ایزوسل (Samsung ISOCELL)

حسگر تصویر ایزوسل سامسونگ با نام عجیب و غریب Fast 2L3 عرضه شده است و به لطف حافظه DRAM به حجم ۵۱۲ مگابایت در لایه سوم خود می تواند فیلم برداری فوق آهسته داشته باشد. این فیلم برداری حرکت آهسته می تواند ۹۶۰ فریم بر ثانیه و به رزلوشن HD باشد یا ۲۴۰ فریم بر ثانیه و رزلوشن FHD که هر دو از بهترین های بازار است اما متاسفانه (یا خوشخبتانه برای کاربران) سونی امروز فیلم برداری ۹۶۰ فریم بر ثانیه را به رزلوشن FHD ارتقا داد!

به لطف چنین نرخ فریم بالایی شما قادر خواهید بود تا ویدیوهای ثبت شده با این حالت را تا ۳۲ برابر کند کنید و برای شناسایی صحیح لحظه حرکت، سامسونگ قابلیت تشخیص حرکت را تعبیه کرده تا لحظه رخ داد را از دست ندهید. همچنین به دلیل سرعت بالای انتقال اطلاعات از لایه پیکسل ها به DRAM که ۱/۱۲۰ ثانیه ای است، اثر ژله ای در فیلم برداری کمتر دیده خواهد شد.

همچنین در این سرعت سامسونگ گلکسی اس ۹ می تواند در حین فیلم برداری خروجی HDR بدهد تا در شرایط نوری روز گستره دینامیکی بهتری را داشته باشیم که البته احتمالا این امکان در رزلوشن FHD مهیا باشد و همانند اکسپریا ایکس زد ۲ در رزلوشن ۴K هنوز در دسترس نیست. همچنین در شرایط نوری ضعیف به لطف همین توانایی می تواند حذف نویز ۳D داشته باشد.

حسگر تصویر ایزوسل Fast 2L3 با رزلوشن ۱۲ مگایپسکل و اندازه هر پیکسل ۱٫۴ میکرومتر (همانند گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۸) عرضه می شود که توانایی فوکوس دوال پیکسل را دارد. فوکوس دوال پیکسل به این معنی است که فوکوس در تمام سطح حسگر تصویر انجام می شود و این دلیل فوکوس فوق سریع موبایل های سامسونگ است.

نظر شما درباره این فناوری چیست؟ فکر می کنید اگر فیلم برداری فوق آهسته با کیفیت بهتری انجام شود کاربران از آن استفبال کنند؟ بد نیست بدانید فیلم برداری فوق آهسته ۹۶۰ فریم بر ثانیه گلکسی اس ۹ نیز همانند اکسپریا ایکس زد ۱ تنها در ۰٫۲ ثانیه انجام می شود.