تکنولوژیک نیوز

مشخصات شیائومی می میکس ۲ اس

شیائومی می میکس ۲ اس نیز یکی دیگر از گوشی‌های بازار می‌باشد که شایعات زیادی درباره مشخصات آن درحال ساخت است. به تازگی شایعه جدیدی از این گوشی برای تایید شایعات قبلی منتشر شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

شیائومی امسال کار سختی را پیش روی خود خواهد داشت. با حضور گلکسی اس ۹ و گوشی‌های دیگر، این کمپانی باید تمام تلاش خود را برای عرضه یک گوشی بی نقص و مشکل بکند.

یکی از ویژگی‌های مهم سری میکس شرکت شیائومی حاشیه کم نمایشگر این گوشی‌ها است که اینبار در میکس ۲اساین حاشیه به کمترین مقدار خود رسیده است و تقریبا هیچ حاشیه‌ای در نمایشگر دیده نمی‌شود.

چند هفته پیش طرح مفهومی از این گوشی به بیرون درز کرد که طراحی آن را به صورت کلی نشان می‌داد و همه از طراحی زیبای این گوشی به وجد آمده بودند. واقعا دیگر هیچ حاشیه‌ای غیر از دوربین سلفی در پنل جلویی دستگاه وجود ندارد و شیائومی وارد یک دوره جدید از صفحه‌های بی حاشیه شده است. با اینکه گلکسی اس ۹ از صفحه بی حاشیه برخوردار است اما باز هم در لبه بالایی و پایینی خود حاشیه‌های کمی دارد که به چشم نمی‌آید.

به غیر از صفحه نمایش بدون حاشیه، بلاخره دوربین دوگانه در این گوشی توسط شیائومی استفاده شد و شما به جز صفحه نمایش زیبا، به دوربینی با کیفیت برای ثبت تصاویر بوکه نیز دسترسی دارید. البته هنوز معلوم نیست وظیفه لنز دوم این گوشی چیست اما احتمالا از زوم ۲ برابری برخوردار باشد.

شایعات جدیدی از مشخصات این گوشی چند روزی می‌شود که در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. با توجه به انتشار عکس از مشخصات این گوشی، سوال‌های زیادی برای کاربران پیش آمده است.

با توجه به عکس منتشر شده می میکس ۲اس همانند گلکسی اس ۹ و اکسپریا ایکس زد ۲ از پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده می‌کند. همچنین صفحه نمایشی ۶٫۰۱ اینچی با نسبت تصویر ۱۸:۹ برای این گوشی در نظر گرفته خواهد شد که با توجه به نبود حاشیه، نباید نگران خوش دست بودن این گوشی باشید. صفحه نمایش دستگاه رزولوشنی ۱۰۸۰×۲۱۶۰ دارد که رقم قابل قبولی می‌باشد. همچنین ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگ حافظه داخلی از دیگر مشخصات اصلی این گوشی می‌باشد.

هنوز مشخص نیست شیائومی برای این گوشی از یک دوربین تک لنزی یا دوگانه استفاده کند ولی تا به اینجای کار مشخصات یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی به ثبت رسیده است.

نکته جالب که شاید کسی به آن دقت نکرده باشد این است که در طرح مفهومی، حاشیه و خمیدگی کوچکی در گوشه بالای سمت راست گوشی برای قرار گیری محل دوربین سلفی قرار گرفته است و نمایشگر این گوشی را از آن لبه خمیده کرده است اما در تصویری که مشخصات گوشی گرفته شده است لبه سمت راست گوشی کاملا صاف است و خبری از خمیدگی برای دوربین سلفی وجود ندارد.