تکنولوژیک نیوز

آموزش نحوه تست سلامت باتری گوشی اندرویدی

سلامت باتری گوشی یک فاکتور بسیار مهم در گوشی‌های هوشمند است. شاید هم‌ اکنون و بیش از هر زمان دیگر با وجود رسوایی که آی‌فون در این زمینه داشت، این موضوع اهمیت داشته باشد. در حالی‌که این امر لزوما به هیچ‌وجه بر روی گوشی‌های اندروید تاثیر نمی‌گذارد، حفظ سلامت باتری دستگاه هرگز ایده بدی نیست.

هیچ راه آسان و یا از پیش مشخص شده‌ای برای بررسی سلامت باتری در دستگاه‌های اندرویدی وجود ندارد و این یک نقص واضح در بخش گوگل است، اما خوشبختانه شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌های جانبی این مشکل را برطرف کنید. در حالی‌که چند گزینه برای انجام این کار وجود دارد، اما در این مطلب قصد داریم به برنامه‌ای با نام AccuBattery بپردازیم که این کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد؛ با ما همراه باشید.

قبل از این‌که بتوانید از برنامه استفاده کنید، اجازه دهید یک نکته را برای شما روشن کنیم، باید بازی طولانی در این برنامه انجام دهید. از آن‌جایی‌که اندروید به‌طور خاص از یک روش برای کنترل سلامت باتری استفاده نمی‌کند، بنابراین هر برنامه‌ای که برای این منظور استفاده می‌شود، باید بیش از چند روز، هفته و یا ماه‌ها منتظر بمانید تا بتواند سلامت آن را تعیین کند. این در حالی است که AccuBattery، در چند چرخه شارژ و بیشترین استفاده‌ای که می‌کنید، شروع به دریافت ایده سلامت باتری دستگاه شما به شکل دقیق‌تری می‌کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید این نرم‌افزار را نصب و اجرا کنید. به محض این‌که AccuBattery را اجرا کردید می‌توانید با یک مرور ساده از نحوه کار با این نرم‌افزار آشنا شوید. لازم به ذکر است که این برنامه علاوه‌بر سنجش سلامت باتری، کارهای دیگری نیز انجام می‌دهد اما ما در این مطلب فقط به این جنبه آن اشاره می‌کنیم.

پس از اجرای برنامه، در صفحه‌ای قرار می‌گیرید که در مورد سلامت باتری اطلاعاتی را به شما ارایه می‌دهد و این همان جایی است که در این مطلب به آن می‌پردازیم. همچنین در صفحه بعد، شما می‌توانید یک نوار لغزنده را تنظیم کنید که میزان باتری را به صورت درصد به شما نشان می‌دهد.

تنظیم پیش‌فرض ۸۰ درصد است، که به‌طور کلی به عنوان بهترین مقدار برای حفظ سلامت و طول عمر باتری پذیرفته شده است. در نهایت، AccuBattery از طریق یک کالیبراسیون بسیار سریع اجرا می‌شود و ظرفیت باتری دستگاه اندرویدی شما را تشخیص می‌دهد.

توجه: در حال حاضر نسخه‌‌های رایگان AccuBattery وجود دارند و شما به نسخه پولی آن نیاز ندارید تا بتوانید سلامت باتری خود را کنترل کنید. با این حال اگر از این برنامه لذت بردید به شما پیشنهاد می‌کنیم که نسخه پولی آن را خریداری کنید و از توسعه این برنامه عالی حمایت کنید. در این نسخه تبلیغات حذف شده‌اند و همچنین شما می‌توانید از طریق سایر گزینه‌‌ها علاوه‌بر بررسی اطلاعات باتری، وضعیت پردازنده گوشی را نیز بررسی کنید.

از این‌جا به بعد شما باید به صورت کاملا نرمال از دستگاه خود استفاده کنید و کارهای خود را طبق روال عادی با آن انجام دهید. با گذشت زمان، AccuBattery چرخه شارژ و دشارژ باتری دستگاه را ردیابی می‌کند و سپس از طریق این اطلاعات به منظور نظارت بر سلامت باتری استفاده می‌کند.

برای مشاهده این اطلاعات، روی گزینه Health در پایین ضربه بزنید. در ابتدا، فقط یک صفحه بدون هیچ اطلاعاتی به شما نشان داده می‌شود که این یعنی هیچ اطلاعاتی در اختیار ندارد. از آن‌جا که اندروید هیچ اطلاعی در خصوص تاریخچه باتری را به برنامه ارایه نمی‌کند، اساسا این فرآیند باید از ابتدا کار خود را شروع کند.

با گذشت زمان، AccuBattery میزان مصرف باتری و ظرفیت کلی خود را بررسی می‌کند. باز هم، این اطلاعات همانند گذشته در طول زمان و بر اساس بیشترین زمان استفاده شما از گوشی جهت بررسی سلامت باتری، جمع‌آوری می‌شوند. همچنین یک یادداشت کوچک نیز وجود دارد که به شما می‌گوید که ظرفیت باتری چقدر است، اما اگر تمایلی به نمایش آن ندارید، می‌توانید آن را رد کنید.

بهتر است همان‌طور که تلفن‌تان را شارژ و تخلیه می‌کنید، برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره سلامت باتری گوشی خود، این صفحه را نیز بررسی کنید تا بتوانید از این طریق اطلاعات دقیق‌تری را در این خصوص بدست بیاورید.