تکنولوژیک نیوز

معرفی ۱۰ گوشی قدرتمند و برتر اندرویدی دنیا

به‌تازگی لیست ۱۰ گوشی قدرتمند و برتر اندرویدی بنچمارک آنتوتو منتشر شده که انتهای بازه آن ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ است. این لیست بر اساس تمام مدل‌هایی است که بیش‌ترین امتیاز را در این بنچمارک کسب کردند.

این لیست را باید جدیدترین آمار گوشی‌های اندرویدی پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار بنچمارک آنتوتو به نسخه ۷.۰.۱ دانست. باز هم تاکید می‌کنم که این لیست مختص گوشی‌های اندرویدی بوده و نامی از آی‌فون‌های اپل در آن نخواهید یافت.

قبل از آن‌که پرچمداران مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ (و یا اگزینوس ۹۸۱۰ که قدرتی بیش از پرچم‌دار کوالکام دارد) مانند گلکسی S9، اکسپریا XZ2 و یا ایسوس ذن‌فون ۵ معرفی شوند، آی‌فون‌های سال ۲۰۱۷ با تراشه اپل A11 توانسته بودند صدر جدول بنچمارک آنتوتو را به تصرف خود درآورند اما اکنون رقبای اندرویدی با تراشه جدیدشان به صدر جدول رسیده‌اند (به دلیل محدودیت بازه زمانی تعیین شده در این لیست حضور ندارند).

برترین گوشی اندرویدی حال حاضر با امتیاز ۲۱۴۵۸۰ اسمارت‌فونی نیست جز هواوی میت ۱۰ پرو؛ دیوایسی که با بهره‌مندی از تراشه کایرین ۹۷۰ مجهز به هوش مصنوعی، هم قدرت و هم کارایی را به کاربر هدیه می‌کند. جایگاه دوم نیز نصیب محصولی دیگر از هواوی و همین سری با نامهواوی میت ۱۰ شده است!

این گجت توانسته با همان پردازنده و کسب امتیاز ۲۱۲۸۴۱ پشت سر برادر مدرن‌ترش قرار گیرد. در کمال تعجب مکان سوم نیز متعلق به اسمارت‌فونی از هواوی یعنی آنر V10 بوده که آن هم از تراشه کایرین ۹۷۰ بهره‌مند است. این گجت نیز توانسته امتیاز بسیار عالی ۲۱۲۵۵۷ را به‌دست آورد.

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، هواوی با شاهکارهای سال ۲۰۱۷ خود صدر جدول آنتوتو را قبضه کرده است. اما این پایان کار نبوده و محصولی دیگر از شرکتی چینی با نام وان‌پلاس ۵ توانسته با تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ امتیاز ۲۱۱۲۹۲ را کسب کند تا جایگاه چهارمی را مال خود کند. پشت سر این گوشی برادر هم‌نام و جوان‌ترش یعنی وان‌پلاس ۵T قرار دارد که به امتیاز ۲۱۰۱۳۴ نائل شده است. تا این‌جای کار ۵ گوشی برتر اندرویدی را چینی‌ها به تصاحب خود درآوردند.

با ادامه لیست متوجه می‌شویم که چینی‌ها دست بردار نبوده و گوشی دیگری با نام زد‌تی‌ای نوبیا Z17S که آن هم از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ بهره می‌برد، توانسته با کسب امتیاز ۲۰۸۹۲۲ رتبه ششم را از آن خود کند. پس از آن گوشی پرچمدار شیائومی Mi 6 جایگاه هفتم را مال خود کرده است. این دیوایس با تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ توانسته به طور میانگین امتیاز ۲۰۶۵۷۱ را به‌دست آورد. رده هشتم نیز نصیب محصول دیگری از همین کمپانی یعنی شیائومی Mi Mix 2 شده که توانسته نمره قابل قبول ۲۰۵۲۰۶ را کسب کند.

بالاخره اثری از کهکشانی‌های سامسونگ در این لیست رویت شده و گلکسی نوت ۸ را می‌بینیم که جایگاه نهمی را به خود اختصاص داده است.گلکسی S8 پلاس نیز رتبه دهم را به‌دست آورده تا سامسونگ حداقل دو نماینده در انتهای این لیست داشته باشد. نکته جالب این لیست عدم حضور حتی یک اسمارت‌فون از ال‌جی، سونی و یا اچ‌تی‌سی بوده است! انتظار داریم پرچمدران جدیدی که در نمایشگاه MWC معرفی شدند با ورود رسمی خود به بنچمارک آنتوتو، لیست ماه فوریه را دگرگون کرده و تغییراتی اساسی در این جدول ببینیم.