تکنولوژیک نیوز

تصاویر یک بازی کامپیوتری در تلویزیون روسیه به عنوان نبرد‌ واقعی

تلویزیون دولتی روسیه در حین پخش اخبار جنگ سوریه، با افزودن بخشی از یک ویدیوگیم واقع‌گرایانه (بازی کامپیوتری)، آن را به عنوان حوادث واقعی جا زد. این دومین بار است که طی چهار ماه گذشته، دولت روسیه، آگاهانه یا غیر عمد، سعی می‌کند که از تصاویر ویدیو‌گیم به عنوان رویداد‌های واقعی استفاده کند. البته بینندگان تلویزیونی نیز به سرعت غیر واقعی بودن این تصاویر را تشخیص دادند.

یکی از کانال‌های شبکه دولتی روسیه، در زمان مراسم روز ملی مدافعان سرزمین پدری (Defender of the Fatherland Day)، اقدام به پخش تصاویر گرفته شده در سوریه از حملات زمینی به خلبانان جنگنده سوخو سو ۲۵ که به پاقورباغه (Frogfoot) مشهور است، نمود که در نبرد ماه گذشته منجر به کشته شدن یک نفر شده بود. در قسمت کوتاهی از فیلم، از تصاویر واقع‌گرایانه، از دید اول شخص بازی آرما ۳ (Arma 3) استفاده کرد. شما می‌توانید غیر واقعی بودن آن را در تصویر بالا مشاهده کنید.

در ماه نوامبر ۲۰۱۷، وزارت دفاع روسیه ادعا کرد نیرو‌های ارتش آمریکا برای نیرو‌های داعش از اسکورت نظامی استفاده کرده و مانع از حملات نیرو‌های روسی و سوری به تروریست‌ها می‌شود و نکته جالب این‌جاست برخی از تصاویری که برای اثبات این ادعا ارایه داده بود، مربوط به بازی iOS، AC-130 Gunship Simulator بود!

به نقل از بی‌بی‌سی، کانال یک روسیه اعلام کرده است استفاده از تصاویر ویدیوگیم Arma به علت اشتباه سهوی در دسته‌بندی آرشیو ویدیو‌های شبکه، در یک بخش نامرتبط قرار گرفته است. برخلاف ماه نوامبر که دولت روسیه آگاهانه اقدام به ارایه تصاویر ویدیو‌گیم علیه نیرو‌های آمریکایی نموده بود، این بار به نظر می‌رسد تنها خطای اپراتور آرشیو شبکه، منجر به این واقعه شده است.