تکنولوژیک نیوز

حداکثر روشنایی در نمایشگر گلکسی اس ۹ و بهترین نمایشگر موبایل از نگاه DisplayMate

نمایشگر گلکسی اس ۹ با نسل پیشین خود تفاوت زیادی ندارد یا حداقل آنقدری نبود که حتی خود سامسونگ در مراسم رونمایی مانور زیادی روی آن بدهد. در حقیقت نمایشگر گلکسی اس ۸ آنقدر خوب و روی مرز فناوری نمایشگرها قرار دارد که بهتر از آن را متصور شدن فعلا کمی سخت است مگر نمایشگر ۴K OLED سونی پای به میدان بگذارد! نمایشگر گلکسی اس ۹ در Displaymate بررسی شده و طبق عادت عنوان برترین نمایشگر را از آن ها کسب کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا نگاهی به بررسی نمایشگر گلکسی اس ۹ در Dispaymate داشته باشیم.

نمایشگر گلکسی اس 9 پلاس

نمایشگر گلکسی اس ۹ پلاس

نمایشگر سوپرامولد QHD دو لبه خمیده گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس یکی از دلرباترین نمایشگرهایی است که در بازار وجود دارد. این نمایشگر در بررسی DispalyMate عنوان برترین نمایشگر تا کنون بررسی شده توسط این آزمایشگاه را به خود اختصاص می دهد و دوباره تاج را بر سر سامسونگ می نهد. اجازه بدهید به برخی از نکات مهم این بررسی اشاره کنیم:

  • دقت بسیار بالا بازتولید رنگ خالص (۰٫۷ JNCD)، به صورت بصری غیر قابل تمایز با حالت عالی
  • حداکثر روشنایی تا ۲۰٪ بیشتر از گلکسی اس ۸ (حداکثر روشنایی نمایشگر گلکسی اس ۹ برابر ۱۱۳۰ نیت)
  • تغییر کم روشنایی و رنگ در زوایایی مختلف، حتی در رنگ سفید
  • تایید شده توسط UHD Alliance برای Mobile HDR Premium
  • روشنایی مستقل با مختوای بصری مختلف
  • امکان تنظیم گرمای رنگ سفید (اضافه شده در سامسونگ اکسپرینس ۹)
  • حالت جدید ویژه کاربرانی با مشکل بینایی
  • بالاتری امتیاز کسب شده در دیسپلی میت یعنی درجه A+

این ها خلاصه بررسی طولانی نمایشگر گلکسی اس ۹ در دیسپلی میت است. ما بخشی از جداولی که برای ما همیشه جالب توجه بوده است را نیز برای شما آماده کرده ایم تا درباره آن ها صحبت کنیم:

مشخصات کلی نمایشگر گلکسی اس 9مشخصات کلی نمایشگر گلکسی اس 9

مشخصات کلی نمایشگر گلکسی اس ۹

اولین جدول به صورت کلی مشخصات نمایشگر گلکسی اس ۹ را به ما نشان می دهد. در این جدول هر آنچه نیاز باشد درباره نمایشگر پرچمدار ۲۰۱۸ سامسونگ ببینید را به شما ارایه می کند.

میزان روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9 در شرایط مختلف

میزان روشنایی نمایشگر گلکسی اس ۹ در شرایط مختلف

گفتیم حداکثر روشنایی نمایشگر گلکسی اس ۹ تا ۱۱۳۰ نیت می رسد و این فقط در شرایطی خواهد بود که نمایشگر روی حالت خودکار تنظیم شود و شما زیر تابش مستقیم نور خورشید باشید! در شرایط معمولی نوری و با فعال بودن حالت Adaptive Display حداکثر روشنایی به صورت میانگین تا ۵۰۰ نیت خواهد بود. این میزان روشنایی کاملا قابل قبول است و نمی توان به آن ایراد گرفت.

میزان بازتاب نور روی نمایشگر گلکسی اس 9

میزان بازتاب نور روی نمایشگر گلکسی اس ۹

یکی از عوامل مهم در خوانایی نمایشگر در شرایط نوری قوی میزان بازتاب نور روی نمایشگر است. همانطور که در جدول بالا می بینید گلکسی اس ۹ در بهترین عملکرد ممکن برای یک موبایل قرار دارد و این فاکتور مهمی در بررسی یک نمایشگر به شمار می رود.

مصرف انرژی نمایشگر گلکسی اس 9

مصرف انرژی نمایشگر گلکسی اس ۹

در جدول بالا میزان مصرف نمایشگر گلکسی اس ۹ با گلکسی اس ۸ را شاهد هستیم، جایی که متاسفانه پیشرفتی دیده نمی شود و به تفصیر صحیح تر، شاهد پسرفت هستیم. در میزان روشنایی ثابت حدود ۳٪ افزایش مصرف انرژی وجود دارد شاید دلیل ثابت ماندن عمر باتری گلکسی اس ۹ نسبت به گلکسی اس ۸ با وجود کم مصرف تر شدن پردازنده، این هم باشد!

نظر شما چیست؟ سامسونگ با گلکسی اس ۹ پس از کسب عنوان بهترین دوربین موبایل از DxO حالا عنوان بهترین نمایشگر را نیز از دیسپلی میت دریافت کرده است! چه چیزی مهم تر از موبایلی با دوربین و نمایشگر عالی؟