تکنولوژیک نیوز

قابلیت مترجم هوشمند به بلندگوی الکسای آمازون اضافه شد

قابلیت مترجم هوشمند به بلندگوی الکسا اضافه شد. شرکت آمازون قصد دارد تا این تغییر را در بلندگوی هوشمند الکسای خود برای استفاده بهتر اضافه کند.

به گزارش تکراتو، با اضافه شدن قابلیت مترجمی هوشمند به این اسپیکر، ترجمه آنی مطالب بیان شده به ده ها زبان از طریق آن امکان پذیر خواهد بود. تا به حال از آمازون برای صدور فرامین صوتی مختلف و از جمله انجام سفارشات خرید یا درخواست پخش اخبار یا موسیقی و غیره استفاده می شد.

به نظر می‌رسد که آمازون با هدف افزایش استفاده از بلندگوی الکسا در کشورهای مختلف و در میان فرهنگ های گوناگون قصد دارد تا قابلیت مترجمی هوشمند را به منظور درک مطالب بیان شده به دیگر زبان ها به بلندگوی الکسای خود اضافه کند. البته تحقق این هدف کار ساده ای نیست، به خصوص که آمازون قصد دارد توانمندی الکسا را از حد امکان درک کلمات و عبارات ساده فراتر ببرد و فهم پیچیدگی های زبان های مختلف را هم برای بلندگوی هوشمند خود ممکن کند.

در حال حاضر الکسا ترجمه کلمات و اصطلاحات زبان هایی مانند اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به زبان انگلیسی و برعکس ممکن کرده و در آینده نزدیک چند زبان دیگر که هنوز به طور دقیق مشخص نشده اند را به این مجموعه اضافه می کند.

استفاده از قابلیت مترجمی هوشمند

نکته مهم دراینجا امکان استفاده از قابلیت مترجمی هوشمند الکساست. به عنوان مثال اگر یک آمریکایی بخواهد در یک مجلس عروسی در ژاپن حضور یابد و جمله ای را برای تبریک و متناسب با فرهنگ این کشور بیان کند می تواند به انگلیسی از الکسا بپرسد، برای تبریک به پدر عروس باید چه بگویم؟ الکسا موضوع را درک کرده و جمله ای رسمی و مناسب را پیشنهاد می دهد.

علاوه بر این، اگر یک جهانگرد اروپایی برای اولین بار وارد رستورانی در هند شود می تواند از الکسا بپرسد که الکسا، من الان وارد رستورانی در دهلی نو شدم. باید با چه کسی صحبت کنم و چگونه میز رزرو کنم؟ در اینجا نیز الکسا پیشنهادات مناسب را متناسب با فرهنگ مردم هند ارائه خواهد کرد بنابراین قابلیت مترجمی هوشمند بسیار جلب است و افراد مختلف با زبان‌ها و فرهنگ های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند.