تکنولوژیک نیوز

گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ دارنده‌ی بهترین صفحه نمایش جهان است

شرکت سامسونگ درست پیش از آغاز رسمی کنگره‌ی جهان موبایل امسال در کنفرانسی از دو گوشی پرچمدار جدید خود یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس رونمایی کرد. این دو از مورد انتظارترین گوشی‌های پرچمدار سال ۲۰۱۸ بودند که تا حد زیادی همان چیزی بود که کاربران انتظار آن را داشتند. سامسونگ در پرچمداران جدید خود ار قدرتمندترین سخت افزارها استفاده کرده است و دوربین گلکسی اس ۹ نیز موفق شد بالاترین امتیاز را در بین دوربین گوشی‌های هوشمند کسب کند و در صدر جدول برترین‌های DxoMark قرار بگیرد. همان طور که پیش بینی میشد دریافت لقب برترین توسط پرچمداران جدید سامسونگ ادامه دارد و حالا این عنوان در بخش نمایشگر به گلکسی اس ۹ تعلق گرفته است. همراه سخت افزار مگ باشید.

دیسپلی میت، که شرکتی شناخته شده در بخش سنجش کیفیت صفحه نمایش گجت‌ها است در فاصله‌ای کم از زمان معرفی شدن گلکسی اس ۹ نمایشگر این پرچمدار را مورد بررسی قرار داده و اکنون نظر خود را در مورد صفحه نمایش این دستگاه اعلام کرده است. در حالی که تا پیش از این، آیفون X از بهترین صفحه نمایش در بین گوشی‌های هوشمند برخوردار و گلکسی نوت ۸ را پشت سر گذاشته بود،، حالا گلکسی اس ۹ سامسونگ با عبور از پرچمدار اپل این لقب را از آن خود کرده است. دیسپلی میت در مورد نمایشگر گلکسی اس ۹ گفته است که بر اساس معیارها و تست‌های آزمایشگاهی ما، گلکسی اس ۹ کیفیت صفحه نمایش خیره کننده‌ای دارد و رکوردهای جدید متعددی را در این بخش نزد ما ثبت کرده است. بدین ترتیب گلکسی اس ۹ عنوان بهترین عملکرد صفحه نمایش دیسپلی میت را دریافت کرده و امتیاز A+ را که بالاترین امتیازی است که یک محصول از دیسپلی میت دریافت کرده را از آن خود کرده است.

DJ Koh GS9

کسب عنوان دارنده‌ی بهترین صفحه نمایش توسط گلکسی اس ۹ در حالی اتفاق افتاده که سامسونگ حین رونمایی از این پرچمدار مانور چندانی بر روی صفحه نمایش آن انجام نداد اما با توجه به کیفیت بالای نمایشگر پرچمداران قبلی این شرکت یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ انتظار میرفت که گلکسی اس ۹ نیز از این ویژگی برخوردار باشد. گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس به ترتیب به نمایشگرهای ۵٫۸ و ۶٫۲ اینچ با پنل OLED مجهز هستند و رزولوشن نمایشگر در آنها QHD+ یا ۲۹۶۰*۱۴۴۰ با نسبت تصویر ۱۸٫۵:۹ است. سامسونگ اسم نمایشگر این پرچمداران را Infinite Display یا نمایشگر بی نهایت گذاشته است. پنل‌های OLED از تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به پنل‌های LCD برخوردارند و از برتری‌هایی مانند مصرف بهینه‌تر انرژی و غنی بودن رنگ‌ها برخوردار است.

دیسپلی میت در امر سنجش کیفیت صفحه نمایش تمرکز زیادی بر روی دقت رنگ‌ها میگذارد و در گزارش خود گفته است که این فاکتور در حد بسیار بالایی در گلکسی اس ۹ وجود دارد و پرچمدار سامسونگ در این زمینه بی عیب و نقص عمل میکند. در ادامه‌ی نتیجه‌ی بررسی دیسپلی میت از نمایشگر گلکسی اس ۹ آمده است که سامسونگ تنها به سطوح قابلیت‌های سخت افزاری پنل های OLED اکتفا نکرده و به طور چشمگیری با بهینه سازی توانسته کیفیت تصویر نمایشگر پرچمدار خود را بالا ببرد. کیفیت نمایشگر گلکسی اس ۹ به حدی بالاست که نه تنها در بین گوشی‌های هوشمند، بلکه در مقایسه با تلویزیون های ۴K، تبلت‌ها، لپ تاپ‌ها و نمایشگرهای باکیفیت نیز کیفیت بالاتری دارد. این گوشی پیشرفته‌ترین و بهترین نمایشگری را دارد که دیسپلی میت تاکنون آزمایش کرده و در تمامی فاکتورها بهترین امتیاز را از این موسسه دریافت کرده است. کیفیت نمایشگرها هر سال رو به افزایش است و گلکسی اس ۹ و این نمودار به طور محسوسی بالاتر برده است.