تکنولوژیک نیوز

جایگزینی برنامه Windows media player مایکروسافت با Movies & TV

ویندوز مدیا پلیر (WMP) تقریبا از سال ۲۰۰۰ به بخش جدایی ناپذیر ویندوز تبدیل شده است و هنوز توسط بسیاری از مردم برای پخش موسیقی و فیلم استفاده می شود. با این حال، مایکروسافت قصد دارد تا کاربران را از Windows Media Player افسانه ای به استفاده از نرم افزار مدرن Movies & TV وادارد.

بر اساس گزارشات منتشر شده، پس از اجرای ویندوز مدیا پلیر، پیغامی مبنی بر اجرای برنامه Movies & TV باز خواهد شد و مایکروسافت پیشنهاد می دهد تا فایل خود را با این برنامه اجرا نمایید. در این پیغام مواردی از عملکرد بسیار خوب این برنامه ذکر شده است که می توان به پشتیبانی از فرمت های  MKV، MPEG، Ultra HD و موارد دیگر، افزایش عمر باتری، قابلیت نمایش مینی و پشتیبانی از ویدیو های ۳۶۰ درجه با واقعیت مجازی اشاره کرد.

اگر چه مایکروسافت، برنامه Movies & TV را برای پخش ویدئو ترجیح داده است اما امکانات و قابلیت هایی در ویندوز مدیا پلیر در دسترس است که این موارد در Movies & TV دیده نمی شوند. هنوز مشخص نیست که چرا مایکروسافت برنامه Movies & TV را در ویندوز ۱۰ فعال کرده است اما می توان تصور کرد که این کمپانی در آینده ای نزدیک از ویندوز مدیا پلیر معتبر و جدید خود پرده برداری کند. لطفاً نظرات خود را درباره ی برنامه Movies & TV و این جایگزینی مایکروسافت با ما در میان بگذارید.