تکنولوژیک نیوز

دلیل نبود حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر در گلکسی S9 سامسونگ

پیش از رونمایی رسمی سامسونگ از جدیدترین پرچم‌داران خود، شاهد انتشار شایعات زیادی پیرامون استفاده از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش در گلکسی S9 و S9 پلاس بودیم که برخی آن را رد و برخی تایید می‌کردند. با رونمایی رسمی از این محصولات مشخص شد سامسونگ از این فناوری در گوشی‌های یاد شده استفاده نکرده است. با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در این حوزه، برای بسیاری از کاربران چرایی عدم استفاده از این فناوری توسط شرکت کره‌ای در هاله‌ای از ابهام بود.

مدیر راهبردهای فروش محصولات سامسونگ، Mark Notton، در گفتگو با AndroidPIT در محل نمایشگاه MWC 2018 به تشریح دلایل شرکت در این خصوص پرداخته و بیان کرده شرکت به دنبال آن است تا پس از مرتفع نمودن تمامی مشکلات این تکنولوژی، از آن در محصولات خود استفاده کند. سامسونگ می‌خواهد از عملکرد ۱۰۰ درصدی این ویژگی در محصولات خود مطمئن شود و نمی‌خواهد تا مانند برخی شرکت‌های دیگر با تبلیغات بیهوده و عدم کارایی درست این فناوری کاربران را نسبت به خود بی‌اعتماد کند.

گلکسی S9

می‌توان از صحبت‌های نوتون این نکته را فهمید که هنوز شرکت در حال کار بر روی این قابلیت است و به احتمال فراوان در آینده‌ای نه چندان دور شاهد به کارگیری آن در دستگاه‌های تولیدی جدید خواهیم بود. وی اشاره‌ای به تاریخ دقیق این اتفاق نکرده است، اما با توجه به خبری که در ماه پیش منتشر شده و در آن آمده بود که نباید در گلکسی نوت ۹ نیز منتظر این فناوری باشیم، احتمال می‌رود شرکت در سال ۲۰۱۹ از آن رونمایی کند.

در این مصاحبه مدیر شرکت کره‌ای با اشاره به رابطه شرکت با کاربران خود عنوان کرده بود، سامسونگ با احترام به نظرات کاربران و مشتریان خود ضمن تعویض مکان قرارگیری حسگر اثر انگشت در پرچم‌داران جدید، عملکرد آنها را نیز بهبود بخشیده و سریع‌تر کرده است.