تکنولوژیک نیوز

عرضه نوکیا ۹ با اسنپدراگون ۸۴۵ و بهترین دوربین

نوکیا پرچمدار خود یعنی نوکیا ۸ را به روز کرد و نسخه سیروکو (sirocco)‌ آن را در نمایشگاه MWC 2018 به نمایش گذاشت. این دستگاه که پیشرفت های قابل توجی را ارایه می کرد به نظر حتی شایسته ی “نوکیا ۹ بودن” بود اما گویا نوکیا چنته پر تری دارد و می خواهد نوکیا ۸ پرو را در کنار نوکیا ۹ رونمایی کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا جدیدترین شایعات پیرامون این دو دستگاه را بررسی کنیم.

آنطور که از اخبار به گوش می رسد نوکیا ۲ دستگاه با اسنپدراگون ۸۴۵ را رونمایی خواهد کرد. می دانیم که احتمالا نوکیا و زایس در همکاری با هم از یک دوربین با قابلیت چرخش و تعویض لنز (۵ لنز) رونمایی کنند. چنین فناوری برای نوکیا ۱۰ ذکر شده بود اما گویا تغییری در نام گذاری ها به وجود آمده و نوکیا ۸ پرو قرار است این فناوری را ارایه کند.

جالب تر اینکه ذکر شده نوکیا ۹ حتی دوربین پیشرفته تری نسبت به نوکیا ۸ پرو ارایه می کند و این خیلی داستان را جذاب می کند! از شایعات جذاب دیگر پیرامون نوکیا ۹ می توان به حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اشاره کرد و اینکه نمایشگر نسبت به نوکیا ۸ پرو بزرگتر خواهد بود.

شاید نه چندان دوست داشتنی درباره قیمت نوکیا ۹ مطرح است و اینکه احتمالا قیمتی هم رده با گلکسی اس ۹+ (بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار) داشته باشد! این خیلی شایعه جذابی برای شنیدن نیست پس اجازه بدهید از آن بگذریم!

اما درباره تاریخ معرفی باید گفت نوکیا ۸ پرو جایی در اوایل تابستان ۹۷ عرضه می شود اما نوکیا ۹ کمی دیرتر، اواخر تابستان و بله درست حدس زدید، شاید IFA2018!