تکنولوژیک نیوز

قیمت تعرفه های اینترنت گران نمی‌شود

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران به پرسش های آنها در خصوص وزارت ارتباطات و عملکردش پاسخ داد. او در رابطه با چگونگی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در وزرات ارتباطات اظهار داشت که یک لایه مهم از این اقتصاد، توسعه فناوری اطلاعات به عنوان زیر ساخت توسعه سایر بخش ها است و بر این اساس باید زیرساخت های لازم برای تأمین ارتباط مناسب برای کشور فراهم شود. او در جهت توسعه این هدف اعلام کرد که در حال حاضر همه شهرهای کشور از خدمات نسل سوم و چهارم برخوردار می باشند.

آذری جهرمی در رابطه با شبکه ملّی اطلاعات گفت: آن چیزی که وظیفه وزارت ارتباطات است در لایه زیرساختی است که با جدیت پیگیری می‌شود. امیدواریم سند آن در لایحه خدمات و محتوا هم توسط شورای‌عالی فضای مجازی آماده شود و دستگاه‌های دیگر که در لایه خدمات و محتوا مسئولیت دارند، به وظیفه خود عمل کنند. او در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا سال ۹۷ اتفاقی در مورد شبکه ملّی اطّلاعات رخ می‌دهد یا خیر گفت: قطعاً باید اتفاقی رخ دهد.

جهرمی در رابطه با توسعه پهنای باند ثابت منازل گفت : “امسال در مجموع ۱۰۰ هزار پورت نصب شده است که قابل قبول نیست، اما تلاش می کنیم که در سال آینده جهش قابل قبولی در این حوزه داشته باشیم.” او در رابطه با تعرفه جدید اینترنت که  ماه پیش اجرایی شد نیز توضیحاتی داد:

 با تغییر تعرفه‌ای که چهار ماه گذشته در مصوبه ۲۶۶ انجام دادیم، ظرفیت محتوای داخلی، ۴۰ درصد رشد داشته که رشد قابل توجهی است. البته باید توجه داشته باشیم که شاخص‌ها باید بیشتر رشد کنند. در ارتباط با ویدئوی خانگی نیز رشد خوبی داشته‌ایم.

جهرمی سوال خبرنگاری که از او پرسیده بود آیا سال آینده شاهد گران شدن اینترنت خواهیم بود یا نه را اینگونه پاسخ داد:

خیر؛ در دنیا همواره قیمت‌های پهنای باند و‌ خدمات دسترسی، در حال ارزان شدن است.