تکنولوژیک نیوز

تغییرات خانواده اس سامسونگ از گلکسی اس ۳ تا گلکسی اس ۹

سال ۲۰۱۲ بود که سامسونگ از گلکسی اس ۳ پرده برداری کرد و این گوشی در زمان خودش یکی از قوی‌ترین گوشی‌ها بود. حال بعد از گذشت ۶ سال به نظر شما چه قدر پیشرفت در زمینه ساخت موبایل برای سامسونگ ایجاد شده است؟

سامسونگ تا سال ۲۰۱۴ و معرفی گلکسی اس ۵ همیشه پرچمدار‌های سری اس خودش را با بدنه پلاستیکی معرفی می‌کرد و تا آن زمان شرکت اپل با معرفی گوشی‌های تمام فلزی‌‌اش حرف اول را می‌زد و کمتر کسی به سامسونگ توجه می‌کرد. اما تا سال ۲۰۱۵! سال ۲۰۱۵ یکی از بهترین سال‌ها برای سامسونگ بود به این خاطر که طراحی گوشی‌های این کمپانی از پلاستیک به سمت فلز و شیشه رفت. این ترکیب توانست گلکسی اس ۶ را خلق کند و این گوشی را به بهترین گوشی سامسونگ تا سال ۲۰۱۵ کند.

سال ۲۰۱۶ نیز سال خوبی برای سامسونگ بود و تغییرات اساسی در دوربین و نرم افزار را در گلکسی اس ۷ مشاهده می‌کردیم. دیگر خبری از رابط کاربری سنگین و لگ دار نبود و سامسونگ به طور کامل رابط کاربری خودش را دستکاری کرد. همچنین دوربین گلکسی اس ۷ یک تغییر بزرگ در کمپانی سامسونگ بود که توانست این شرکت را یکبار دیگر به موفقیت برساند.

۲۰۱۷ را می‌توان سال موفقیت جدید برای سامسونگ دانست، بعد از تغییر رابط کاربری و دوربین با کیفیت نوبت به حاشیه و طراحی دوباره رسید و اینکار باعث به وجود آمدن گلکسی اس ۸ با نمایشگر “بی‌نهایت” شد. حال در سال ۲۰۱۸ هستیم و سامسونگ گلکسی اس ۹ و برادر بزرگترش گلکسی اس ۹ پلاس را معرفی کرده است. برای اولین بار دوربین دوگانه در سری اس استفاده شده و ۶ گیگابایت رم جای ۴ گیگابایت رم برای مدل پلاس در نظر گرفته شده است.

 

سامسونگ تغییرات زیادی را در زمینه‌های مختلف برای گوشی‌های خودش انجام داده است و می‌توان این موضوع را با نگاه کردن به گذشته فهمید. نظر شما چیست؟ تا چه حد سامسونگ تلاش خود را برای تغییر در گوشی‌هایش کرده است.