تکنولوژیک نیوز

هدف سامسونگ ، فروش ۴۳ میلیون گلکسی S9 و S9 پلاس در سال جاری است

سامسونگ با اعلام برنامه خود برای فروش ۴۳ میلیون دستگاه از پرچمداران جدید خود در سال جاری بار دیگر بر این نکته تأکید کرد که اعتقاد دارد گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس رکورد فروش اس۸ و اس۸ پلاس را خواهند شکست. طبق اعلام The Bell رسانه کره ای، سامسونگ هدف خود برای فروش سالانه را به توزیع کنندگان محصولاتش اعلام کرده است. براساس برنامه، سامسونگ برنامه دارد در سه ماهه اول ۱۲ میلیون دستگاه، در سه دوم سوم ۱۳ میلیون دستگاه،  در سه ماهه سوم ۱۰ میلیون دستگاه و در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸ ، هشت میلیون دستگاه از پرچمداران جدید کهکشانی خود را به فروش برساند.

البته ممکن است این برنامه ریزی در طول زمان با تغییراتی همراه شود. همانطور که مشخص است غول کره ای قصد دارد تا رکورد فروش ۴۱ میلیون دستگاه گلکسی S8 و S8+ که طبق گزارش سالانه آنها در سال ۲۰۱۷ به انجام رسیده بود، را با فروش پرچمداران جدید خود ارتقا دهد و آن را به میزان فروش دست نیافتنی کهکشانی های S7 و S7+ که در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۸ میلیون دستگاه از آنها به فروش رسیده بود، نزدیک تر کند.

موسسه تحقیقاتی Counterpoint با توجه به میزان پیش فروش کهکشانی های جدید و سفارشات آنها در فروشگاه های خرده فروش، پیش بینی کرده است که بین ۴۰ تا ۴۳ میلیون دستگاه از آنها در سال جاری به فروش خواهد رسید. این در حالیست که بنابر اطلاع برخی منابع میزان پیش فروش گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس قوی تر از میزان پیش فروش اس۸ و اس۸ پلاس در سال گذشته نبوده است. البته لازم به ذکر است که بازار جهانی موبایل نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد. سامسونگ قصد دارد تا برای جلب رضایت مشتریان خود مبلغی تا سقف ۱۰۰ هزار وون (معادل ۹۴ دلار) به کسانی که گوشی گلکسی اس۸ خود را برای تعویض با نسل جدید تحویل میدهند، به صورت تخفیف ارائه کند. این برنامه تنها برای مشتریان کره ای در نظر گرفته شده است و پیش بینی می شود در بازار آمریکا نیز برنامه ای مشابه با برنامه فروش گلکسی اس۷ و تخفیفات ویژه آن در نظر گرفته شود.