تکنولوژیک نیوز

آموزش انتقال فایل بین آیفون (iOS) و اندروید

انتقال فایل از گوشی های اندرویدی به آیفون و از آیفون به اندروید، یکی از مواردی است که معمولا به خاطر وجود تفاوت هایی بین سیستم عامل این دو نوع گوشی، با مشکل مواجه می شود. در این مطلب قصد داریم روش های ارسال فایل بین اندروید و آیفون از طریق نرم افزار گوشی مثل SHAREit یا کامپیوتر را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش نحوه انتقال فایل از اندروید به آیفون و بالعکس توسط نرم افزار SHAREit ، کامپیوتر و..

How To Share and Send Files Between Android And iOS

در مورد سیستم عامل های کامپیوتر قبلا در مطلب انتقال خودکار تنظیمات،پوشه و فایل های سیستم قبلی به سیستم جدید انزل وب به صورت مفصل از مزایا انتقال راحت اطلاعات صحبت کردیم، برای گوشی ها نیز روش های گوناگونی برای انتقال و به اشتراک گذاری فایل ها بین اندروید و آیفون وجود دارد که در ادامه چند مورد از این روش ها را باهم بررسی می کنیم.

نحوه انتقال فایل بین اندروید و آیفون با اتصال به کامپیوتر

ابتدایی ترین نحوه انتقال فایل و اطلاعات از اندروید به آیفون این است که هر دو گوشی اندروید و آیفون را به وسیله کابل به یک کامپیوتر متصل کنید و توسط کامپیوتر عملیات انتقال فایل را انجام دهید. فرض کنیم که قصد داریم تصاویری را از گوشی اندرویدی به گوشی آیفون ارسال کنیم.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

 1. هر دو گوشی آیفون و اندروید را به کامپیوتر متصل کنید.
 2. پس از شناسایی هر دو دستگاه، داریو های آنها در قسمت Portable Devices در My computer ظاهر می شود.
 3. به صورت جداگانه برای هر گوشی پنجره ای باز کرده و وارد فضای ذخیره سازی آنها شوید.
 4. پوشه DCIM در اندروید گوشی اندروید را یافته و با کشیدن و رها کردن آن در فولدر Image گوشی آیفون، عملیات انتقال را انجام می دهیم.

برای انتقال عکس ها و ویدیو ها از گوشی آیفون به گوشی اندروید یک راه دیگر نیز وجود دارد:

 1. گوشی آیفون را به وسیله کابل به کامپیوتر متصل نماید.
 2. در قسمت Portable Devices در My computer درایو مربوط به گوشی آیفون را بیابید و بر روی آن راست کلیک کنید.
 3. گزینه import all images and videos را انتخاب کنید.
 4. تصاویر و ویدئو های گوشی آیفون، به طورت اتوماتیک اسکن شده و در پوشه My Pictures کامپیوتر شما قرار می گیرند.
 5. گوشی اندرویدی را به کامپیوتر متصل کنید.
 6. محتویات پوشه My Pictures را در پوشه DCIM گوشی اندرویدی کپی کنید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

این روش به نظر زیاد جالب نیست، زیرا ما باید بتوانیم حتی در صورت نبود یک کامپیوتر، فایل های مورد نظر را انتقال دهیم.

روش نحوه انتقال فایل بین آیفون و اندروید با استفاده از فضای ابری

انتقال فایل بین اندروید و آیفون به وسیله فضای ابری یکی از روش های دیگر است. به عنوان مثال شما می توانید یک حساب کاربری در یکی از فضاهای ابریهمانند Dropbox بسازید و به وسیله هر دو گوشی وارد آن حساب کاربری شوید. اکنون هر فایلی را که درون فضای ابری آپلود کنید، در گوشی دیگر نیز قابل مشاهده و دانلود خواهد بود.

البته این نحوه انتقال فایل کمی عقلانی به نظر نمی رسد. شما زمانی می توانید از این روش استفاده کنید که هیچ فایل خصوصی در فضای ابری نداشته باشید. زیرا ممکن است مورد سو استفاده قرار بگیرد.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

نحوه انتقال فایل بین اندروید و آیفون با استفاده از برنامه Send Anywhere

اپلیکیشن Send Anywhere، برنامه ای است که هم برای اندورید و هم برای آیفون استفاده می شود. با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی های خود می توانید به راحتی فایل های مورد نظر را از یک دستگاه به دستگاه دیگر انتقال دهید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

 1. در گوشی آیفون، وارد اپلیکیش شوید.
 2. بر روی دکمه Send کلیک کنید.
 3. فایل های مورد نظر را انتخاب کنید.
 4. بر روی دکمه Send کلیک کنید.
 5. یک پین کد و یک QR code به شما داده می شود. می توانید از هر کدام از این موارد برای دریافت فایل ها در گوشی گیرنده استفاده کنید. پین کد و یا QR code داده شده به مدت ۱۰ دقیقه اعتبار دارند و شما باید در این ۱۰ دقیقه از آن استفاده کنید.
 6. در گوشی اندوریدی وارد اپلیکیشن شوید.
 7. بر روی دکمه Receive کلیک کنید.
 8. پین کد داده شده را وارد کرده و یا QR code را اسکن کنید تا بتوانید فایل ها را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم بعد از انتقال فایل ها برای انتقال سایر موارد نظیر برنامه ها و.. از روش بکاپ گیری از برنامه های نصب شده اندروید به همراه دیتا آنها بدون روت گوشی که قبلا در انزل وب معرفی کردیم استفاده کنید.

روش انتقال فایل بین اندورید و آیفون با استفاده از برنامه SHAREit

امروزه یکی از رایج ترین برنامه ها برای انتقال فایل بین سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید و آیفون استفاده از اپلیکیشن محبوب SHAREit می باشد.نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید با شیریت بسیار آسان است. کافیست پس از ثبت نام یک نام مستعار و یک عکس برای خود در نظر بگیرید تا دستگاه دیگری که قصد انتقال فایل به گوشی شما دارد، بتواند به راحتی شما را شناسایی کند.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

نحوه دریافت فایل توسط اپلیکیشن SHAREit

پس از ورود به اپلکیشن بر روی گزینه Receive کلیک کنید. صفحه ای برای شما ظاهر می شود. در قسمت Current Network نام شبکه ای که باید فرستنده به آن متصل شود نمایش داده می شود.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

پس از اتصال فرستنده به این شبکه شما قادر به دریافت فایل های مورد نظر از طرف فرستنده، خواهید بود.

روش ارسال فایل توسط اپلیکیشن SHAREit

۱- بر روی دکمه Send کلیک کرده و فایل های مورد نظر را انتخاب کنید.

۲- پس از انتخاب فایل های مورد نظر بر روی دکمه Send کلیک کنید.

۳- در صفحه ای که برایتان ظاهر می شود بر روی دکمه Connect to iOS/WP کلیک کنید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

۴- یک پیغام  برای شما نمایش داده خواهد شد. بر روی دکمه Continue کلیک کنید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

۵- اکنون با کلیک بر روی گزینه Connect to hotspot Now در گوشی آیفون، لیستی از وای فای های موجود برای شما نمایش داده خواهد شد. بر روی نام شبکه ایجاد شده توسط دریافت کننده کلیک کنید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

۶- پس از انتخاب شبکه، به نرم افزار SHAREit باز گردید. ارسال فایل ها سریعا آغاز خواهد شد.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

در صورتی که برای ارسال و دریافت فایل با این روش به مشکل بر خوردید، می توانید مطلب روش رفع مشکل ارسال و دریافت فایل با برنامه shareit را مطالعه فرمائید.

معرفی چند اپلیکیشن برای انتقال فایل و اطلاعات بین اندروید و آیفون

Fast File Transfer: یک اپلیکیشن اندرویدی ساده که اجازه ارسال فایل هایی با حجم بزرگ در فواصل کوتاه را به شما می دهد. اپلیکیشن Fast File Transfer با ایجاد یک شبکه محلی وای فای اجازه می دهد تا گوشی های آیفون به این شبکه متصل شوند و انتقال فایل بین اندروید و آیفون صورت بگیرد. سرعت انتقال فایل در این اپلیکیشن تقریبا ۲۰ برابر سرعت انتقال فایل به وسیله بلوتوث می باشد.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

Instashare: این برنامه برای سیستم عامل های اندروید، آیفون، مک و ویندوز توسعه یافته است و قابلیت نقل و انتقال فایل های مختلف بین سیستم عامل های مختلف را دارد. نسخه رایگان اپلیکشن Instashare موجود است اما اگر دوست ندارید که هنگام استفاده از برنامه تبلیغات مزاحم شما شوند، می توانید نسخه پولی آن را خریداری نمایید.

انتقال فایل بین اندروید و آیفون

قطعا همه ما در گوشی هایمان اطلاعات مهمی داریم که باید بتوانیم آنها را مدیریت کنیم. برای آشنایی بیشتر با اپلیکیشن های مدیریت فایل، توصیه می کنیم مطلب قوی ترین و بهترین برنامه های مدیریت فایل اندروید را مطالعه فرمائید. انتقال اطلاعات تنها به انتقال ساده چند فایل بین دو گوشی اطلاق نمی شود. ممکن است هدف شما انتقال تمام اطلاعات مثل اس ام اس، شماره تلفن و … از یک گوشی به گوشی دیگر باشد، که قطعا روش های متفاوت تری خواهد داشت.