تکنولوژیک نیوز

تلاش اندروید برای رقابت با iOS در امنیت

گوگل ادعا می کند که اندروید در حال حاضر از امنیت خوبی برخوردار است و توان رقابت با iOS را دارد. غول جستجو همچنین در بررسی مجدد سعی در پیشرفت بیشتر امنیت اندروید دارد. همچنین شاهد تلاش هایی در بخش فروشگاه گوگل برای افزایش امنیت بوده ایم که عملکرد خوبی را ارائه کرد. Google Play Protect در واقع در این بخش به بررسی اپلیکیشن های مشکوک می پردازد و در صورتی که آن را به عنوان یک بد افزار تشخیص دهد به کاربر هشدار خواهد داد و مانع نصب اپلیکیشن خواهد شد. این قابلیت روزانه بیش از ۵۰ میلیارد برنامه را اسکن می کند. از سوی دیگر نزدیک به ۳۹ میلیون برنامه آسیب پذیر و خطرناک در سال گذشته از فروشگاه گوگل حذف شدند.

به طور کلی بررسی و نظارت بر اپلیکیشن های موجود در Google Play در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ افزایش یافت و این موضوع امنیت این سیستم عامل را بالا برد. همچنین نصب بیش از ۶۰ درصد برنامه های کاربردی از منابع شخص ثالث، نیز کاهش یافته است که این موضوع بسیار خوشایند است. از طرفی دیگر با ارائه ی نسخه ی جدید اندروید و دریافت  این نسخه توسط کاربران، قابلیت ها و امکانات امنیتی نیز افزایش یافت. گوگل ادعا می کند که در سال گذشته حملات بزرگی مبنی بر افشا یا جاسوسی اطلاعات کاربران اتفاق نیوفتاده است و امنیت نسبتاً خوبی برای کاربران فراهم شده است.

گوگل با پرداخت پاداشی به مبلغ ۱٫۲۸ میلیون دلار به محققان امنیتی اندروید توانست تمرکز بیشتری را در بخش امنیت ایجاد کند و در این زمینه به موفقیت هایی دست یابد. David Kleidermacher، رئیس امنیتی گوگل در اندروید، Google Play و سیستم عامل Chrome اعلام کرده است که این کمپانی در زمینه ی امنیت رقابت زیادی با کمپانی های دیگر دارد، امنیتی مشابه دیگر سیستم عامل ها را ارائه کرده و سعی دارد تا در زمینه ی امنیت پیشرو باشد.