تکنولوژیک نیوز

ترفند سریعترین حالت ذخیره عکس های یک فایل word

اگر دانشجو باشید یا با فایل های متنی word سر و کار داشته باشید احتمالا با این شرایط روبرو شده اید که تعدادی تصویر در یک فایل وجود دارد و قصد دارید آنها را به صورت فایل های عکس روی سیستم ذخیره کرده تا به صورت دیگری از آنها استفاده کنید. این کار معمولا با کلیک راست کردن روی عکس و انتخاب گزینه save picture as… انجام می شود. اما اگر تعداد تصاویر زیاد باشند این کار بسیار زمان بر خواهد بود و شاید چندین ساعت هم وقت شما را به خود اختصاص دهد. با این حال بد نیست بدانید راهی بسیار ساده و فوق العاده سریع برای ذخیره کردن عکس های یک فایل word روی سیستم وجود دارد.

کاری که باید انجام دهید تنها چند لحظه زمان نیاز دارد. ابتدا مطمئن شوید ویندوز شما پسوند فایل ها را نمایش می دهد (برای مثال فایل های متنی به صورت docx.———- و فایل های پی دی اف به صورت pdf.——– نمایش داده می شوند). اگر چنین حالتی وجود ندارد کافیست مای کامپیوتر (یا هر پوشه دیگری) را باز کرده و در ویندوز ۷ ابتدا در گوشه سمت چپ گزینه organize را انتخاب کرده، سپس folder and search option را کلیک کنید و در پنجره جدید بر روی view کلیک کنید و سپس در میانه پنجره تیک گزینه hide extensions for known file types را برداشته و ok را انتخاب کنید. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید کافیست بعد از باز کردن مای کامپیوتر در بالای پنجره ابتدا view را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه file name extensions را فعال کنید.

حالا فایل  word مورد نظر را پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و گزینه rename را انتخاب کنید. در اینجا درست مانند شرایطی که اسم یک فایل را تغییر می دهید عمل خواهید کرد با این توضیح که به جای اسم فایل باید پسوند را از docx به zip تغییر دهید. این کار باعث می شود فایل شما به یک فایل فشرده تبدیل شود (پس از تغییر فرمت و زدن enter سوالی از شما مبنی بر تغییر پسوند پرسیده می شود که باید آن را تایید کنید). پس از این کار فایل فشرده شده را باز کنید، وارد پوشه word و سپس وارد پوشه media شوید. مشاهده می کنید که تمام عکس های موجود در فایل در این پوشه وجود دارند که می توانید آنها را انتخاب کرده و روی دسکتاپ بکشید یا در یک پوشه دیگر از حالت فشرده خارج کنید. در پایان برای بازگرداندن فایل word به حالت اول خود یک بار دیگر همین مسیر را تکرار کنید و این بار پسوند فایل را (که به صورت zip.است) به docx. تغییر دهید.