تکنولوژیک نیوز

دو رقمی شدن رشد فروش مک‌بوک اپل در سال ۲۰۱۸

کمپانی اپل محصولات بسیار متنوعی را به مشتریان خود عرضه می‌کند؛ از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها گرفته تا گجت‌های پوشیدنی، کامپیوترها، لپ‌تاپ‌ها و نرم‌افزارهای مختلف. در میان این محصولات به نظر می‌رسد سال ۲۰۱۸ سال خوبی برای خانواده مک‌بوک اپل باشد.

به گزارش StreetInsider، انتظارها بر آن است که رشد فروش مک‌بوک‌های اپل در سال جاری میلادی دو رقمی شود. این گزارش بر اساس پیش‌بینی Ming-Chi Kuo، تحلیل‌گر مشهور KGI Securities منتشر شده که ظاهرا دید بسیار مثبتی به افزایش درآمد محصولات اپل دارد. بر اساس این پیش‌بینی رشد لپ‌تاپ‌ها در سال جاری ۱۳ تا ۱۶ درصد خواهد بود. برای گوشی خانواده آی‌فون رشد ۴ تا ۶ درصدی و برای آی‌پد‌ها نیز افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی پیش‌بینی شده است.

در شایعات قبلی ادعا شد که اپل در حال کار بر روی مک‌بوک ایر جدید است. اخیرا اعلام شده بود که این محصول جزو دستگاه‌های پایین‌رده بوده و از صفحه نمایش رتینا بهره‌مند خواهد بود. این یعنی کسانی که قدرت خرید مک‌بوک پرو را ندارند می‌توانند این محصول را خریداری کنند. اگر چنین باشد احتمال تحقق پیش‌بینی مینگ درخصوص دو رقمی شدن رشد فروش مک‌بوک‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. اخیرا گزارش شده که میزان فروش مک‌بوک پرو مجهز به تاچ‌بار به عنوان گران‌قیمت‌ترین عضو خانواده مک‌بوک‌های اپل افزایش یافته که خبر خوبی برای کوپرتینویی‌ها محسوب می‌شود.