تکنولوژیک نیوز

موبایل هایی که از شارژ سریع ۴ کوالکام (Quick Charge 4.0) پشتیبانی می کنند

حدودا یک سال پیش بود که خواندیم کوالکام فناوری Quick Charge 4.0 را رسما معرفی کرد و وعده ۵ ساعت استفاده تنها با ۵ دقیقه شارژ را به ما داد! اسنپدارگون ۸۳۵ یعنی چیپست پرچمدار سال ۲۰۱۷ با این فناوری همراه شد، پس قاعدتا انتظار داریم که تمام پرچمدارهای سال ۲۰۱۷ که با این چیپست عرضه شده اند از شارژ سریع ۴ کوالکام (Quick Charge 4.0) پشتیبانی کنند! اگر دوست دارید بدانید چه موبایل هایی از شارژ سریع ۴ کوالکام (Quick Charge 4.0) پشتیبانی می کنند در ادامه با ترنجی همراه باشید.

شارژ سریع 4 کوالکام (Quick Charge 4.0)

شارژ سریع ۴ کوالکام (Quick Charge 4.0)

در کمال ناباوری با ورود به سایت کوالکام و جستجو برای موبایل هایی که از قابلیت شارژ سریع ۴ کوالکام (Quick Charge 4.0) پشتیبانی می کنند، تنها نام یک موبایل را می بینیم و آن Razer Phone است. بله، گویا هیچ کدام  از پرچمدارهای سال ۲۰۱۷ که با چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ ارایه شده اند، از شارژ سریع ۴ کوالکام پشتیبانی نمی کنند!

هر چند پرچمدارهای آتی که با اسنپدراگون ۸۴۵ ارایه می شوند انتظار پشتیبانی از شارژ سریع ۴+ کوالکام (+Quick Charge 4.0) را برای ما ایجاد کرده اند اما شاید آن ها هم از آخرین فناری شارژ استفاده نکنند و فناوری نسل قبل را ارایه کنند! هنوز مشخص نیست چرا تولیدکننده ها علاقه به ای به استفاده از این فناوری مفید ندارند اما چیزی که مشخص شده این است که فعلا Razer از آخرین فناوری شارژ مورد پشتیبانی توسط چیپست خود استفاده کرده است.