تکنولوژیک نیوز

ویدیوی کار با آیفون SE2 و بررسی آن

روز گذشته ویدئویی در شبکه اجتماعی چینی منتشر شد که تجربه کار با گوشی ای را نشان میدهد که هم به آیفون SE شباهت دارد و هم بهآیفون X. این ویدئو اولین بار توسط رسانه های ژاپنی منتشر شد و پس از آن، با انتشار در شبکه اجتماعی Weibo به رسانه های دیگر نقاط جهان نیز منتقل شد.

در نگاه اول طراحی این گوشی جمع و جور و بسیار شبیه به آیفون SE است. در دو لبه کناری و پایین پنل جلو تقریباً هیچ حاشیه ای وجود ندارد و خبری از دکمه فیزیکی هوم هم در جلوی گوشی نیست. اما آنچه که بیش از هر چیز این گوشی را شبیه به آیفون ۱۰ کرده است، بریدگی بالای نمایشگر و دوربین دوگانه ایست که در پشت گوشی قرار گرفته است. حتی ژست های حرکتی ای که برای اولین بار در گوشی آیفون ۱۰ جایگزین کلید فیزیکی هوم شده بودند هم در این گوشی وجود دارد.

همه چیز در ویدئویی که منتشر شده، کاملاً قانع کننده به نظر میرسد، اما با اینحال باز هم نمی توان با اطمینان خاطر مدعی شد که گوشی به نمایش درآمده iPhone SE 2 است. جزئیات کوچکی مانند وجود آیکون قفل پس از اولین باز کردن گوشی، ممکن است به این دلیل باشد که یک گوشی اندرویدی به گونه ای طراحی شده تا مانند نمونه مفهومی آیفون SE 2 به نظر برسد. صرف نظر از تمام این موارد، هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا اپل مشغول کار بر روی این گوشی است یا خیر. از مدت ها پیش شایعه ساخت این گوشی مطرح بوده و امسال بیشتر از همیشه قوت گرفته است.

انتظار میرود که اپل در سال ۲۰۱۸ سه گوشی جدید برای معرفی به بازار در نظر گرفته باشد. نسخه به روز شده آیفون ۱۰ با نمایشگر ۵٫۸ اینچی، آیفون X پلاس ۶٫۵ اینچی و یک مدل اقتصادی با پنل ۶٫۱ اینچی LCD. حالا باید دید که آیفون SE 2 نیز بخشی از برنامه اپل در سال ۲۰۱۸ خواهد بود و یا مانند سال گذشته، به سال بعدتر موکول خواهد شد.