تکنولوژیک نیوز

در عرض ۴۸ ساعت یک میلیون بازیکن جذب Sea of Thieves شدند

بازی Sea of Thieves یا دزدان دریایی یکی از عناوین مورد انتظار کاربران پلتفرم‌های مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ و ایکس باکس وان است که سرانجام مایکروسافت آن را در دسترس کاربران قرار داده است. ردموندی‌ها امید زیادی به موفقیت این بازی بسته‌اند و انتظار کاربران نیز طبیعتا از این بازی بسیار بالاست. Sea of Thieves از جمله عناوینی است که برای استفاده از حداکثر پتانسیل ایکس باکس One X بهینه شده است. هر چند انتشار این بازی در وهله‌ی اول چندان بدون مشکل نبوده است.

کاربران بر روی کنسول One X مشکلات متعددی را از نظر عملکرد بازی تجربه کرده‌اند و همچنین سرورهای بازی نیز کاربران را به دردسر انداخته اند. این مشکلات تهیه کننده بازی را مجاب به انتشار ویدئویی در یوتیوب و ارائه‌ی توضیحاتی کرد. بر اساس نظر توسعه دهندگان، Sea of Thieves با استقبال غیر قابل تصوری از گیمرها روبرو شده و همین باعث شده تا سرورها دچار اختلال شوند. به گفته‌ی کریگ دانکن، رئیس استودیوی Rare، بازی Sea of Thieves اکنون دارای بیش از یک میلیون بازیکن منحصر به فرد است و این در حالیست که فقط ۴۸ ساعت از زمان انتشار این بازی گذشته است. در واقع در هر دقیقه چیزی حدود ۵۰۰۰ بازیکن به این بازی ملحق شده‌اند. وی همچنین تائید کرده است که این آمار تقریبا سه الی چهار بیشتر از چیزیست که تیم سازنده در چند هفته پیش که آخرین نسخه‌ی آزمایشی این بازی منتشر شده شاهد بوده اند. دانکن از محبوبیت فوق العاده ی این بازی در چنین مدت زمان کوتاهی ابراز خوشحال کرده و اعلام کرده که این استودیو قادر است به زودی زود مشکلات گزارش شده را حل کند. بر این اساس اوایل هفته‌ی آینده میتوانیم شاهد انتشار بسته‌ی بروزرسانی برای Sea of Thieves باشیم که احتمالا تمرکز در این بروزرسانی بر روی مشکل عملکرد بازی در کنسول ایکس باکس One X و باگ ناپدید شدن شخصیت‌های بازی باشد.

Sea of Thieves عنوانی بر پایه دزدی و اکتشاف است. Rare که توسعه دهنده‌ی این عنوان است خالق فرنچایزهای محبوبی همچون Conker و GoldenEye است. هر چند این تیم در این اواخر بیشتر بر روی توسعه ی بازی های سازگار با کینکت کنسول‌های ایکس باکس وان و ایکس باکس ۳۶۰ کار میکرده است. این اتفاق در سال ۲۰۱۴ زمانی که فیل اسپنسر به عنوان رئیس بخش مایکروسافت منصوب شد با عقد قراردادی که بین مایکروسافت و Rare شکل گرفت، رخ داد. عنوان Sea of Thieves با قیمت ۵۹٫۹۹ دلار به فروش میرسد که البته خریداران ایکس باکس One X یک نسخه‌ی کپی از این بازی را برای مدتی محدود دریافت خواهند کرد.