تکنولوژیک نیوز

لمس صفحه‌نمایش گلکسی اس ۹ پلاس در بعضی قسمت‌ها مشکل دارد

اگر از طرفداران سامسونگ باشید، یا در دسته افرادی هستید که به فکر خرید گلکسی اس ۹ یا اس ۹ پلاس افتاده‌اید یا شاید هم یکی از این دو دستگاه را خریده باشید. بدون شک گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ به عنوان دستگاه‌هایی کاملا عالی شناخته خواهند شد و تا به اینجای کار عملکرد بسیار خوبی را از آن‌ها شاهد هستیم. در شبکه‌های اجتماعی و بعضی از رسانه‌ها خبری منتشر شده است که به نظر می‌رسد صفحه‌نمایش گلکسی اس ۹ پلاس در بعضی از مدل‌ها دچار مشکل شده است. در ادامه همراه باشید.

مشکلی که بوجود آمده است، به نظر می‌رسد بعضی از قسمت‌های صفحه‌نمایش برای واکنش لمسی رجیستر نشده است. برای مثال شما می‌خواهید به دوست خود بگوییم که دستگاهی تازه را خریداری کرده‌اید و آن را سریع تایپ می‌کنید اما بعد متوجه می‌شوید که بعضی از حروف ثبت نشده است. “I’v bought th grtst phon of my lif” جمله به این شکل می‌شود. کلمه‌ای مثل E یا T در محل خودش قابلیت لمس ندارد.

این یک مثال از مشکلی است که صحبت می‌کنیم. بسیاری از کاربران دیگر گفته‌اند که نمی‌توانند از گوشه سمت راست نوار نوتیفیکیشن را پایین بکشد و حتما باید از وسط صفحه انجام دهند. حتی کاربرانی گفته‌اند که نقاطی در صفحه را نمی‌توانستند لمس کنند و بعد از مراجعه و تعویض دستگاه مشکلاتشان برطرف شده است.

منبع این صحبت‌ها شبکه‌ احتماعی Reddit است به همین دلیل به صورت مستیم نه می‌توان آن را تایید کرد و نه می‌توان پیگیری‌های لازم را انجام داد. بالاخره هر چه باشد دستگاه به تازگی در دست کاربران قرار گرفته است و رقبا برای ایجاد یک فضای خبری منفی از انتشار این اخبار   استقبال می‌کنند.

چنین مشکل سخت افزاری را تا به کنون در دستگاه‌های سامسونگ ندیده‌ایم و اگر فرض کنیم این مشکل به صورت قطعی وجود داشته باشد جای نگرانی نیست زیرا هم با یک آپدیت نرم افزاری برطرف خواهد شد و هم با ورود سری دوم تولید در بازار در نتیجه جای نگرانی وجود ندارد. باید صبر کنیم ببینیم آیا این مشکل را سامسونگ تایید می‌کند یا خیر!