تکنولوژیک نیوز

هواوی مقابل اپل و سامسونگ جنجال بپا کرد

هر چقدر هم دولتمردان آمریکایی تلاش کنند تا بازار آمریکا را برای هواوی محدود کنند، این شرکت دست از بازاریابی برنمیدارد. هواوی بعد از سامسونگ و اپل سومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان است و این موضوع ربط مستقیمی به نحوه تبلیغات و بازاریابی این شرکت در خارج از سرزمین مادری دارد. به عنوان مثال، در انگلستان هواوی برای رونمایی از آخرین پرچمداران خود، P20 و P20 Pro یک رقابت تبلیغاتی جدید آغاز کرده است.

انتظار میرود که هواوی از دوربینی با مشخصات فوق العاده قوی در گوشی های خود استفاده کند و به همین منظور تصمیم گرفته است تا کامیون های تبلیغاتی خود را در جلوی فروشگاه های اپل و سامسونگ قرار دهد و این موضوع را مستقیم به آنها و به کاربران گوشی های این دو برند یادآوری کند. در تصویر مشاهده می کنید که در هر دو کامیون حروف AI در کلمات Wait (صبر) و Be Patient (صبوری) با رنگی دیگر برجسته شده اند و این موضوع اشاره به قابلیت هوش مصنوعی در پرچمداران آینده هواوی دارد.

کامیون های تبلیغاتی تنها حرکت هواوی در این راستا نبوده است. چند طرح گرافیتی هم در مقابل فروشگاه های این دو شرکت بر روی زمین نقاشی شده اند که نشان میدهد “Renaissance” در حال آمدن است. احتمالاً این انقلاب رنسانسی به دوربین های P20 ها و حالت های ویژه عکاسی این گوشی ها اشاره دارد.

در هر صورت تنها ۳ روز به زمان معرفی رسمی این گوشی و رویداد پاریس باقی مانده است و به زودی مشخص می شود که آیا محصولات جدید هواوی انقلابی به پا خواهند کرد یا خیر.