تکنولوژیک نیوز

به زودی باگ سیری اپل برطرف خواهد شد

دو روز پیش در خبرها اعلام شد که دستیار صوتی مخصوص اپل، Siri در گوشی های آیفون باگ عجیبی دارد. این دستیار می تواند پیام های برنامه های شخص ثالث، مانند فیسبوک، تلگرام و واتساپ را پیش از آنکه قفل صفحه باز شود، با صدای بلند بخواند، در حالیکه برای خواندن پیام برنامه های پیش فرض مانند آی مسیج همچنان نیز به روش احراز هویت است. این موضوع که حالا خود اپل نیز در جریان آن قرار گرفته است، از نظر امنیتی یک ایراد به حساب می آید.

براساس گزارش Engadget، اپل این موضوع را تأیید و اعلام کرده از آن آگاه است و به زودی آن را برطرف می کند.

“ما از این مسئله آگاه هستیم و در یک به روزرسانی نرم افزاری در آینده آن را برطرف خواهیم کرد.”

اینکه این مشکل در به روزرسانی iOS 11.3 برطرف می شود و یا اپل برای رفع آن زودتر دست به کار خواهد شد، هنوز به طور دقیق مشخص نیست.

 اگر در جریان این موضوع نیستید که این باگ چگونه به حریم خصوصی شما لطمه میزنید، خوب است بدانید که حتی در زمانی که شما پیش نمایش پیام ها در اعلانات را غیرفعال کرده باشید، سیری می تواند به محض دریافت پیام در اعلانات آنها را بخواند. اما همانطور که پیش تر اشاره شد، این باگ تنها در برنامه های شخص ثالث اتفاق می افتد. شاید در نگاه شما این باگ یک موضوع غیرجدی باشد، اما برای کسانی که به حریم خصوصی خود حساس اند و علاقه ای به اشتراک اطلاعات خود با دیگران ندارند، این موضوع می تواند تا حد زیادی نگران کننده باشد.