تکنولوژیک نیوز

حسگر اثرانگشت یکپارچه در هوآوی میت ۲۰ (میت ۱۱)

شایعه حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر از موضوعات داغی است که سال ها آن را می شنیدیم اما به تحقق نمی پیوست. اولین شرکتی که این فناوری را در مقیاس تجاری ارایه کرد، ویوو بود و واقعا از این بابت باید به آن ها تبریک گفت. حالا اما شایعاتی درباره دیگر تولیدکننده چینی بزرگ منتشر می شود که می گوید احتمالا هوآوی میت ۲۰ یا میت ۱۱ به حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر مجهز خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

ویوو ایکس ۲۰ پلاس یودی ( Vivo X20 Plus UD ) اولین موبایل بود که با سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش رونمایی شد و پس از آن ویوو اپکس (Vivo APEX) یک طرح مفهومی بی نظیر از ویوو  بود که در آن حدواد ۱/۳ نمایشگر حسگر اثرانگشت نقش اثرانگشت را ایفا می کرد. حال به نظر می رسد سال ۲۰۱۸ علاوه بر اینکه سال تغییر تحول در بحث دوربین خواهد بود، همچنین در زمینه مسائل امنیتی می تواند تغییرات زیادی را ارایه کند. یکی از این تغییرات تغییر شکل حسگراثرنگشت و یکپارچه شدن آن با نمایشگر است.

گفته می شود هوآوی با همکاری کوالکام به استفاده از حسگر اثرانگشت ultrasonic این شرکت خواهد پرداخت. این حسگر اثرانگشت که با همکاری کوالکام و شرکت چینی O-film Tech و شرکت تایوانی GIS توسعه داده شده است ۳ برابر گران تر از حسگرهای اثرانگشت فعلی است اما حساسیت آن ها نیز تقریبا همان ۳ برابر (قابلیت لمس از زیر شیشه های ۲۰۰-۳۰۰ میکرومتر در مقابل ۸۰۰ میکرومتر) است و احتمالا حدود شهریور ماه امسال در نسل بعدی پرچمدار خانواده هوآوی میت که Mate 11 یا شاید Mate 20 نام گذاری شود، استفاده خواهد شد.

البته هوآوی تنها شرکت  چینی نیست که به راه حل حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر چشم دوخته و دیگر شرکت های چینی نیز برای جلوگیری از وارد شدن به بحث های حق اختراع تشخیص چهره ۳ بعدی سعی می کنند وارد آن نشوند! نظر شما چیست؟ حسگر اثرانگشت یا سیستم تشخیص چهره؟