تکنولوژیک نیوز

مرگ یک عابر پیاده با برخورد ماشین بدون سرنشین Uber

Uber در یکشنبه ی گذشته با شکستی بد و تصادف مرگباری روبرو شد و این موضوع باعث انتقادات گسترده ای به این کمپانی توسعه دهنده خودرو شده است. این کمپانی یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسیرانی جهان و  یکی از توسعه دهندگان بزرگ خودروهای بدون سرنشین بود و قرار بود تا پایان سال خدمات گسترده ای را در اختیار عموم مردم قرار دهد. اما شکست اخیر سقوط بزرگی را برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد.

بر اساس گزارش ها خودروی خودکار Volvo XC90s در روز یکشنبه یک عابر ۴۹ ساله به نام Elaine Herzberg را در آریزونا کشت. این اولین مرگ و میر ناشی از یک وسیله نقلیه مستقل در ایالات متحده است. بر اساس بیانیه های پلیس این ماشین با سرعت ۴۰ مایل در ساعت در حال حرکت بود و بر اساس فیلم ها، پلیس متوجه شد که ماشین در وضعیت خودکار در حال حرکت بوده است. اما از سوی دیگر اعلام شده است که قربانی در هنگام گذر از خیابان از روی خط کشی عبور نکرده است. اما این حادثه هنوز در حال بررسی است و علت این اتفاق هنوز مشخص نشده است.

این شرکت از این اتفاق بسیار ابراز تاسف کرد و اعلام کرد که نهایت همکاری را پلیس و خانواده ی قربانی خواهد داشت. هم اکنون نیز این کمپانی عبور آزمایشی خودروی های بدون سرنشین را در آمریکا و کانادا متوقف کرده است. این اتفاق برای این کمپانی بزرگ، گران تمام می شود و باعث سقوط این کمپانی خواهد شد.