تکنولوژیک نیوز

چگونه گوشی‌های سامسونگ را رجیستری کنیم ؟

سامسونگ آخرین محصول معروف از بازار موبایل در کشور است که مشمول طرح رجیستری می‌شود و خریداران این برند گوشی می‌بایست پس از خرید آن، نسبت به فعال‌سازی دستگاه خود اقدام کرده تا بتوانند از خدمات شبکه موبایلی کشور استفاده کنند. اگر شما نیز قصد خرید تلفن همراه از این برند پرفروش در کشور را دارید و هنوز خرید خود را انجام ندادید، آموزش گام به گام رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ در طرح رجیستری را بخوانید.

برای رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ در طرح رجیستری می‌بایست شما IMEI آن را در اختیار داشته باشید. برای دسترسی به کد IMEI در سامسونگ راه‌های مختلفی وجود دارد که به چند روش معمول در این برند اشاره می‌کنیم. روش پیدا کردن این کد به دو طریق است:

روش‌های دریافت و مشاهده کد IMEI در سامسونگ برای طرح رجیستری

۱- کد دستوری #۰۶#* را در بخش شماره‌گیری وارد کنید. پس از وارد کردن این کد دستوری، کد IMEI به شما نمایش داده می‌شود.

۲- دومین راه برای دسترسی به کد IMEI در گوشی‌های سامسونگ از طریق تنظیمات محصولات این برند است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد برنامه‌ها (Apps) شوید.
  • وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید.
  • وارد بخش اطلاعات دستگاه (About Device) شوید.
  • در بخش نمایش داده شده وارد بخش Status شوید.
  • در صفحه‌ای که مشاهده خواهید کرد، اطلاعات کاملی از دستگاه در دست‌تان از جمله IMEI گوشی را مشاهده می‌کنید.

روش رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ با کد USSD

با استفاده از کد #۷۷۷۷* وارد سامانه همتا شوید. پس از ورود به این سامانه با گزینه‌های مخلتفی روبرو می‌شوید که ابتدا برای استعلام اصالت گوشی وارد گزینه ۱ شوید.

پس از وارد کردن عدد ۱ سامانه از شما درخواست وارد کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI دستگاه را می‌کند. کدی که در بخش اول این آموزش به دست آوردید، در کادر وارد کنید.

پس از ارسال آن طی یک پیامک اطلاعات گوشی اعم از نام، برند و مدل آن برای شما ارسال می‌شود که در صورت هماهنگی آن با شناسه وارد شده، پیامی در ابتدا مبنی بر قانونی و یا غیرقانونی بودن شناسه دستگاه ظاهر می‌گردد. در صورتی که پیام ابتدایی چیزی جز قانونی بودن شناسه دستگاه را اعلام کرد، به هیچ وجه زیر بار خرید گوشی مورد نظر نروید.

در صورتی که استعلام درست بود، می‌بایست نسبت به فعال‌سازی آن با سیم کارت خودتان اقدام نمایید. برای این کار دوباره کد ۷۷۷۷ را طبق خط اول همین بخش وارد نمایید و سپس وارد قسمت دوم یعنی فعال‌سازی شوید.

در این بخش نیز ابتدا از شما کد IMEI درخواست می‌شود. پس از آن شماره موبایلی که قصد دارید گوشی با آن شناخته شود، مشخص می‌کنید و پس از آن کد فعالسازی گوشی را از فروشنده دریافت و وارد می‌نمایید. در مرحله بعدی یک تاییدیه کلی مبنی بر اینکه دستگاه با IMEI …. برای تلفن ….. ثبت خواهد شد، دریافت می‌کنید.

در صورت تایید اطلاعات می‌بایست عدد ۱ را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل نمایید. پس از آن پیامکی مبنی بر تکمیل فعال‌سازی گوشی برایتان ارسال می‌شود.

رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ

آیا گوشی‌های کارکرده سامسونگ نیز در طرح رجیستری نیاز به فعال‌سازی دارند؟

توجه کنید که این طرح برای گوشی‌های سامسونگ از نیمه دوم فروردین ۹۷ آغاز می‌شود و آن دسته از افرادی که قبل از این تاریخ گوشی‌های سامسونگ (به‌جز گلکسی اس ۹) را خریداری و فعال نموده‌اند، نیازی به رجیستر کردن گوشی نخواهند داشت و بدون نیاز به ثبت نام در این طرح، می‌توانند از دستگاه موبایل خود استفاده کنند.

افرادی که از تاریخ اعلام شده اقدام به خرید گوشی‌های سامسونگ می‌نمایند، در صورتیکه آن را رجیستر نکنند، صرفا یک‌ماه می‌توانند از خدمات شبکه استفاده کرده و پس از آن خدمات شبکه برای آنان قطع خواهد شد.

همچنین در خرید گوشی‌های کارکرده دقت نمایید که اگر به طور مثال قصد خرید گلکسی اس ۹ را دارید و فروشنده روشن بودن آن را نشانه عدم نیاز آن به رجیستر کردن می‌داند، فریب نخورده و استعلام لازم را انجام دهید. احتمالا این گوشی در دوره فرصت یک‌ماهه قرار دارد.

سامسونگ گلکسی S8 ،S8 پلاس

آیا برای رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ هزینه‌ای باید پرداخت؟

یکی از اشکالاتی که تابحال در این ۴ ماهه فعال‌شدن طرح رجیستری بسیار مشهود بوده است، مشکل هزینه گرفتن بعضی از فروشندگان برای رجیستر کردن گوشی‌هاست. توجه نمایید طبق اعلام وزارت ارتباطات و نهادهای مربوطه و همچنین، طبق آموزشی که در این مقاله خدمت شما تقدیم کردیم، هزینه‌ای برای رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ لازم نبوده و به صورت کاملا رایگان می‌توانید این کار را انجام دهید.

در صورتیکه در هر مرحله از رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ مشکل یا سوالی داشتید، در بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.