تکنولوژیک نیوز

دوربین سه گانه و اسنپدراگون ۸۵۵ در گلکسی S10 سامسونگ

سامسونگ به تازگی از گوشی‌های گلکسی اس ۹ خود رونمایی کرد و این در حالی است که شایعات مربوط به سامسونگ گلکسی S10 از هم اکنون در حال شکل گیری است.

به نظر می‌رسد که سامسونگ با معرفی گلکسی اس ۹ سطح توقع را درباره گلکسی اس ۱۰ بالا برده است. به تازگی کانسپتی از گوشی Samsung Galaxy S10 منتشر شده که این دستگاه را در شکل و شمایل جذابی به تصویر کشیده است.

سامسونگ گلکسی S10 یا سامسونگ گلکسی X

سامسونگ گلکسی S10 یا سامسونگ گلکسی X

سامسونگ در سال ۲۰۱۹ دهمین نسل از پرچمداران سری گلکسی S خود را به بازار معرفی خواهد کرد و این طور که از شنیده‌ها پیداست، به نظر می‌رسد که این غول کره‌ای برای آن برنامه ویژه‌ای خواهد داشت. حتی مدتی قبل عنوان شد که ممکن است سامسونگ نام گلکسی اس ۱۰ را انتخاب نکند و پرچمدار ۲۰۱۹ خود را گلکسی X بنامد. در همین رابطه مطلب زیر را از دست ندهید.

جالب اینجاست که از مدتها قبل شایعات منتشر شده از گوشی قابل انعطاف سامسونگ با نام گلکسی ایکس یاد می‌کنند و اگر این اطلاعات را در کنار هم قرار دهیم، آنگاه این احتمال وجود دارد که سامسونگ گوشی قابل انعطاف خود را در سری بعدی گلکسی S و با نام جدید گلکسی X به نمایش درآورد.

کانسپت گلکسی s10

نامگذاری با پسوند X کمی پیش بینی اسامی گوشی‌های بعدی را با چالش مواجه می‌کند. این همان داستانی است که درباره اپل نیز وجود دارد. این موضوع در مطلب زیر به طور کامل توضیح داده شده است.

مشخصات گلکسی اس ۱۰

طرفداران سامسونگ می‌توانند در آگوست (اواخر مردادماه) منتظر گلکسی نوت ۹ باشند و سری جدید گلکسی اس ۱۰ مطمئنا در اولین سه ماهه از سال ۲۰۱۹ خودنمایی خواهد کرد. برای مشخصات گلکسی اس ۱۰ ویژگی‌های جذابی عنوان می‌شود. در آخرین شایعات که کانسپتی از سامسونگ گلکسی S10 را به نمایش گذاشته است، سه دوربین در پنل پشتی رخ نشان داده و در جلو نیز یک نمایشگر اینفینیتی با حداقل حاشیه دیده می‌شود

.

نمایشگر گلکسی اس ۱۰ (یا شاید همان گلکسی X) در این کانسپت درست به مانند نمایشگر گلکسی اس ۹ و یا حتی نسل قبل از آن، گلکسی اس ۸ است؛ اما گفته می‌شود که رزولوشن آن ۴K+ خواهد بود. با کم شدن حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش، نسبت بدنه به صفحه نمایش در این گوشی به بیشترین حد ممکن خواهد رسید.

بر اساس کانسپت منتشر شده که در تصاویر نیز ملاحظه می‌کنید، در پنل پشتی دوربین سه گانه جاسازی شده و اثری از حسگر اثر انگشت دیده نمی‌شود.

این احتمال بسیار زیاد است که تا زمان ساخت سامسونگ گلکسی S10 این شرکت بتواند به فناوری یکپارچه سازی حسگر اثر انگشت با صفحه نمایش دست یافته باشد و در پرچمدار ۲۰۱۹ خود از آن استفاده کند؛ بنابراین در گلکسی اس ۱۰ حسگر به زیر صفجه نمایش منتقل خواهد شد. در حال حاضر سیناپتیکس در این زمینه پیشتاز است.

شاسی سامسونگ گلکسی S10 از شیشه ساخته خواهد شد و احتمالا آخرین نسل از پوشش گوریلا گلس از آن محافظت خواهد کرد. در لیست مشخصات گلکسی اس ۱۰ دوربین یکی از جذابیت‌های آن است.

سه دوربین به شکل عمودی بر روی یکدیگر قرار خواهند گرفت. وب‌سایت igeekphone این دوربین سه گانه را ترکیبی از یک سنسور اصلی ۶۶ مگاپیکسلی یک لنز واید ۱۲ مگاپیکسلی و یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی برای ثبت عمق تصاویر با بزرگنمایی ۱۲x معرفی می‌کند -شاید کمی درباره دوربین‌ها اغراق شده باشد.-

سامسونگ گلکسی S10

مغز متفکر گلکسی اس ۱۰ را پرچمدار بعدی کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۵۵ تشکیل می‌دهد که با پشتیبانی از ۸ گیگابایت رم داده‌ها را پردازش خواهد کرد. حافظه داخلی نیز به ۱ ترابایت خواهد رسید!

پرچمدار سال آینده سامسونگ می‌تواند بازار موبایل ۲۰۱۹ را تحت تاثیر خود قرار دهد، حال چه سامسونگ گلکسی S10 نامیده شود و یا سامسونگ گلکسی X .