تکنولوژیک نیوز

عرضه LG G7 با دو نمایشگر LCD و OLED چقدر امکان دارد؟

ال جی با معرفی آخرین پرچمدار بالارده خود، V30 با نمایشگرهای LCD خداحافظی کرد و به استفاده از پنل های OLED در پرچمداران خود روی آورد. پنل اولد پرچمدار فعلی، با حالت های مختلف کالیبراسیون رنگ و ایجاد دامنه رنگ های گرم، ضعیف و طبیعی در V30 عملکرد خوبی داشت.

انتظار میرود که LG G7 (و یا هر چیزی که نام خواهد گرفت) در آینده ای نزدیک معرفی شود. شایعات در خصوص طراحی و مشخصات پرچمدار آینده سری G از چپ و راست شنیده می شود. ظاهراً جی۷ مانند اکثر پرچمداران این روزهای بازار، دارای یک بریدگی در بالای نمایشگر خود است، اما کاربران می توانند در صورت تمایل آن را به پنهان کنند و ظاهر گوشی را به مدل کلاسیک و عادی در بیاورند. راهی که این استراتژی عمل می کند، ناحیه اطراف بریدگی مانند آن سیاه خواهد شد.

با این حال شایعه جدیدی که در خصوص نمایشگر این گوشی شنیده می شود، اینست که ال جی تصمیم گرفته با دو تکنولوژی متفاوت در نمایشگر آن را عرضه کند. یکی از آنها دارای پنل OLED خواهد بود که قابل پیش بینی است، مدل دیگر مانند پرچمدار قبلی سری جی، دارای پنل LCD خواهد بود. پنل های LCD ال جی به خودی خود بد نیستند، اما با این گزینه های انتخابی، به نظر میرسد که این شرکت کره ای تلاش می کند تا ویژگی های مانند صفحه نمایش همیشه روشن (Always-on Display) و  Knock On را به گوشی های خود بیاورد. قابلیت هایی که در هنگام استفاده از پنل های OLED شارژ کمتری مصرف می کنند.

حالا که ال جی تصمیم دارد پرچمدار آینده خود را با دو تکنولوژی در نمایشگر عرضه کند، باید دید که آیا صفحه نمایش تنها تفاوت آنها است یا نه. به عنوان مثال ممکن است بریدگی بالای نمایشگر تنها در مدلی باشد که از پنل OLED استفاده شده و یا برعکس. نظر شما در این رابطه چیست؟