تکنولوژیک نیوز

معرفی خودرو رولزرویس ریس قدرتمندترین ماشین لوکس جهان

با شنیدن نام روزلرویس بلافاصله به یاد اتومبیل هایی لوکس و اشرافی می افتیم که تمرکز اصلی در طراحی و ساخت آنها نه بر عملکرد فنی، بلکه بر راحتی سرنشینان و در اختیار قرار دادن امکاناتی در سطح یک هتل پنج ستاره به آنها قرار داده شده است. اما روزلرویس هم به عنوان تولید کننده ماشین های لوکس جهان یک اتومبیل قدرتمند هم در خط تولید خود دارد. مدل ریس (Wraith) ماشینی سریع در کلاس فست بک هاست و می توان آن را سریعترین خودروی لوکس جهان نامید.

نسخه ای اختصاصی از ریس هفته گذشته توسط کمپانی رولزرویس معرفی شود. تنها ۵۵ عدد از این مدل تولید خواهند شد و طراحی آن الهام گرفته از خورشید و ستارگان است. رنگ خودرو به صورت اختصاصی طراحی شده تا در حالی که در شرایط عادی شاهد رنگ کلاسیک خاکستری نزدیک به مشکی رولزرویس هستیم، زیر نور خورشید رنگی متمایل به مسی در معرض دید قرار گیرد. همچنین طراحی های ظریف و بسیار دقیقی به صورت دستی توسط استادان و هنرمندان رولزرویس روی بدنه و کاپوت ماشین کشیده شده که به خاص بودن هر چه بیشتر آن کمک می کنند. این سطح از دقت در طراحی داخلی هم تکرار شده. فولاد به کار رفته در کنسول جلوی ماشین به همراه چرم طبیعی و چوب همگی به صورت دستی پرداخته شده اند و می توانید رد پای آنها را در گوشه و کنار ماشین مشاهده کنید. سقف خودرو به ۱۷۶ LED مجهز شده تا نمایی از ستارگان آسمان شب را برای سرنشینان فراهم کند.

اما از نقطه نظر فنی این اتومبیل از پلتفرم BMW F01 استفاده می کند و یک پیشرانه ۶٫۵ لیتری مجهز به دو توربو با آرایش V12 در آن قرار گرفته. نیروی تولید شده که معادل ۶۲۳ اسب بخار است توسط جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود. به گفته رولزرویس این نسخه اختصاصی نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ دلار قیمت دارد و به نظر می رسد با توجه به سطح لوکس بودن و قطعات دست ساز بسیار با ارزش است.