تکنولوژیک نیوز

تایید بریدگی نمایشگر گوشی وان پلاس ۶ (OnePlus 6) با تصویری رسمی

تا کنون چندین شایعه درباره وان پلاس ۶ شنیده ایم که دیدهای متفاوتی را به ما داده است. جسته گریخته می دانستیم که وان پلاس ۶ با بریدگی نمایشگر عرضه خواهد شد اما حالا با یک تصویر رسمی این تصمیم تایید شده است! در ادامه همراه باشید تا ببینیم این جنون “ناچ پرستی” تا کجا گسترش میابد!

اولین بار اسنشیال فون چنین تصمیمی را گرفت و بریدگی نمایشگر با به موبایل ها آورد اما هیچ شرکتی به آن بازخورد نداد ولی پس از حرکت اپل به این سمت در آیفون X خیلی از تولیدکننده ها به این سمت رفتند. موبایل های زیادی با بریدگی نمایشگر معرفی شدند و معروف ترین نمونه ها را می توان در محصولات ایسوس و هوآوی دید اما این قطار به این زودی ها متوقف نخواهد شد طبق شایعات ال جی و وان پلاس نیز به آن خواهند پیوست. هر چند هنوز مشخص نیست که آیا ال جی جی ۷ با بریدگی نمایشگر عرضه خواهد شد یا نه ولی وان پلاس ۶ با انتشار یک تصویر رسمی می خواهد ذهن شما را برای پذیرفتن این موضوع که “ناچ ما بهتره!” آماده کند.

هوآوی در مراسم رونمایی از ۳ پرچمدار ۲۰۱۸ خود که البته ۲ دستگاه از آن ها دارای بریدگی نمایشگر است گفت که “ناچ ما کوچکتره!” و گویی این افتخاری است بزرگ! حالا کارل پی موسس وان پلاس معتقد است که “ناچ ما فرق می کنه!” و “چشم ها را باید شست، ما را خوب دید!”  به عقیده وی حضور بریدگی نمایشگر روی موبایل های اندرویدی یک آینده قابل پیشبینی است اما به عقیده ما در ترنجی همانطور که مارکوس براونلی گفت “بریدگی نمایشگر آینده نیست،‌بریدگی نمایشگر یک ویژگی (موقتی) است.”

کارل پی می گوید ما طراحی ای که در آن نمایشگر بریدگی داشته باشد فکر می کردیم و اقدام اپل به سمت آن قطعا برای ما شبیه به کاتالیزر عمل کرد. هر چند که اپل شجاعت انجام کارهای غیر قابل تصور زیادی از جمله حذف جک ۳٫۵ میلی متری صدا را دارد اما فقط شجاعت هایی که منطقی باشد را می تواند روی ما تاثیر بگذارد (اشاره به حضور جک ۳٫۵ میلی متری صدا در وان پلاس ۶).

ابعاد بریدگی نمایشگر وان پلاس ۶ به صورت خیلی دقیقی عنوان شده ۱۹٫۶۱۶mm x 7.687mm و گویا این کوچکترین بریدگی نمایشگری است که تا کنون طراحی شده است. برای عملکرد بهتر نوار وضعیت، موقعیت ساعت به گوشه سمت چپ منتقل شده است تا فضای بیشتری برای آیکون اعلانیه ها وجود داشته باشد. (نمی دانم چه ارتباطی دارد، به هر حال یک فضا مشخص برای نمایش ساعت روی آن نوار نیاز است. البته اگر به یاد داشته باشید در پیش نمایش اول اندروید P شاهد این تغییر بودیم) همچنین وان پلاس در نظر دارد برای مواقعی که این بریدگی نمایشگر محتوا را آزار می دهد، آن را مدیریت کند.