تکنولوژیک نیوز

عرضه رسمی نهایی آپدیت iOS 11.3

دو ماه پیش بود که خواندیم آپدیت iOS 11.3 با انیموجی های جدید و غیرفعال کردن کند شدن آیفون های قدیمی ارایه می شود و حالا وقت آن رسیده که اپل این آپدیت مهم را عرضه کند. اما چرا مهم؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آپدیت iOS 11.3 بیشتر صحبت کنیم.

انیموجی جدید اژدها

انیموجی جدید اژدها

اگر بخواهیم خیلی خونسرد و طبیعی از اهمیت توانایی برطرف کردن کند شدن آیفون های قدیمی بگذریم (!)‌ ابتدا باید ۴ انیموجی جدید اضافه شده در iOS 11.3 را عنوان کنیم! ۴ انیموجی جدید برای آیفون X عرضه شده که یکی از آن ها را در تصویر بالا شاهد هستید شامل اژدها، شیر، خرس و اسکلت می شود.

اما مهم ترین ویژگی iOS 11.3 را قطعا می توان برطرف کردن کند شدن آیفون های قدیمی دانست. موضوعی که به صورت عمدی توسط اپل انجام می شد و دلیل آن مستهلک بودن باتری آیفون های قدیمی عنوان شده بود. سپس خواندیم که کندشدن آیفون های قدیمی برای اپل گران تمام خواهد شد و پیگیری شکایت ها در فرانسه شد گرفت تا تیم کوک رسما عنوان کرد که کند شدن آیفون قدیمی پس از آپدیت جدید iOS قابل جبران است. حالا شاهد عرضه آن آپدیت هستیم. یک ماه پیش بود که با قابلیت Battery Health یا سلامت باتری iOS 11.3 آشنا شدیم و حالا این قابلیت به صورت رسمی به همه آیفون ها اضافه شده است اما هنوز در مرحله آزمایشی است.

قابلیت Battery Health آیفون

قابلیت Battery Health آیفون

همچنین پیشرفت هایی در بخش AR یا همان واقعیت افزوده اضافه شده که به سبب آن سطوح عمودی مثل درب و دیوار نیز قابل شناسایی هستند و سطوح افقی با هوشمندی بیشتر شناسایی می شوند، مثلا سطوح گرد یا بیضوی افقی حالا راحت تر برای دستگاه قابل درک هستند. علاوه بر پیشرفت هایی در برنامه پایش سلامتی، قابلیت چت بیزنسی (صحبت متنی کسب و کارها) با کاربران از برنامه Message فراهم شده است. اگر به یاد داشته باشید چندی پیش واتس اپ بیزنس این قابلیت را اضافه کرد و حالا با اضافه کردن این قابلیت نیاز ارایه دهنده و مشتریان را از پلتفرم ثالث برطرف می کند.

همچنین مشکل قطع شدن مکرر کیبرد هوشمند اپل از آیپد نیز در آپدیت iOS 11.3 برطرف شده است. شما دستگاه iOS ی دارید؟ این آپدیت را انجام داده اید؟ نظر شما درباره این آپدیت چیست؟