تکنولوژیک نیوز

فیلم برداری دوربین حرفه ای فیلم برداری در برابر گلکسی اس ۹ پلاس

ما در بازه ای قرار داریم که خیلی از کاربران استفاده از دوربین موبایل را محدود به عکاسی می دانند و خیلی با آن فیلم برداری نمی کنند. حقیقتا این سال ها علاوه بر پیشرفت خارق العاده در کیفیت عکاسی به خصوص در شرایط نوری چالشی مثل شرایط نوری ضعیف با تفاوت زیادی در روشنایی کادربندی شما را شاهد بودیم ولی در کنار آن پیشرفت های قابل توجهی هم در کیفیت فیلم برداری موبایل ها وجود دارد. اجازه بدهید ببینیم بهترین دوربین موبایل سامسونگ می تواند با یکی از معروف ترین دوربین های حرفه ای در زمینه فناوری، مقابله کند؟

در شرایط نوری قوی شاید فکر کنید که کیفیت گلکسی اس ۹ پلاس بیشتر از دوربین حرفه ای فیلم برداری ARRI این تست است و در حقیقت از نمای دور هم این چنین است چون دوربین موبایل خروجی را پردازش می کند ولی این خروجی دوربین RAW بوده و قابل ویرایش های بعدی هست. به صورت مشخص گستره دینامیکی خروجی دوربین فیلم برداری حرفه ای بهتر بود اما می توان گفت گلکسی اس ۹ پلاس در شرایط نوری روز به خوبی ظاهر شد.

مقایسه فیلم برداری گلکسی اس 9 پلاس با دوربین حرفه ای

مقایسه فیلم برداری گلکسی اس ۹ پلاس با دوربین حرفه ای

برای فیلم برداری حرکت آهسته هر دو دستگاه عملکرد خیلی خوبی دارند با این تفاوت که دوربین گلکسی اس ۹ پلاس توانایی فیلم برداری ۹۶۰ فریم بر ثانیه را هر چند برای ۰٫۲ ثانیه دارد اما این قابلیت در دوربین حرفه ای وجود نداشت. در فیلم برداری شرایط نوری ضعیف با وجود عملکرد بسیار خوب گلکسی اس ۹ پلاس اما حقیقت این است که رقیب این موبایلِ، یک دوربین حرفه ای است که در شرایط نوری ضعیف واقعا می تواند تواناتر ظاهر شود.

از تمام این ماجراها که بگذریم به دلیل سیستم لنز موجود روی دوربین حرفه ای شما همیشه یک تصویر سینمایی تر بوکه طور دارید که همواره دلچسب تر است، در شرایط نوری ضعیف، جزئیات بسیار بیشتر ثبت شده اند و در مجموع بدون شک می توان گفت که دوربین حرفه ای برنده است ولی دوربین های موبایل نیز پیشرفت قابل توجهی داشته اند.