تکنولوژیک نیوز

قابلیت مشاهده‌ی تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها در پلی استور جدید

پلی استور تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها را هم به نمایش می گذارد. پیش از این فقط تاریخ آخرین به روزرسانی اپلیکیشن ها قابل رویت بود.

پلی استور در بخش توضیحات هر اپلیکیشن یا بازی، تاریخ آخرین به روزرسانی آن را اعلام می کند اما اکنون تغییرات جدیدی اعمال شده و علاوه بر تاریخ بروزرسانی، تاریخ انتشار اولیه هر اپلیکیشن هم در پلی استور قابل مشاهده است.

تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها در پلی استور

با اضافه شدن این ویژگی جدید، پیش از دانلود هر اپ و بازی می توان عمر آن در پلتفرم اندروید را نیز مشاهده کرد. برای آگاه شدن از این موضوع باید در زیر توضیحات هر اپ گزینه Read more را انتخاب کرد و در بخش Released on، تاریخ انتشار اولیه آن ها را چک نمود. باید گفت که در میان اپلیکیشن های موجود در پلی استور، محصولات گوگل قدمت بیشتری دارند.

مشکل ویژگی جدید پلی استور

نمایش تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها خالی از مشکل هم نیست. مثلا تاریخ انتشار فیسبوک ۳۱ دسامبر ۱۹۶۹ ذکر شده و برای بعضی دیگر از اپ ها نیز تاریخ های اشتباه اعلام شده است. البته با وجود این مشکلات، امکان مشاهده تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها ، برای بررسی جدید بودن آنها بسیار خوب و کاربردی است و می توان تفاوت اپی که تازه به پلی استور آمده با اپ قدیمی که صرفا نام تازه ای برای خود انتخاب کرده را تشخیص داد.

 تاریخ انتشار اولیه اپلیکیشن ها