تکنولوژیک نیوز

تایید آی او اس ۱۱.۴ توسط اپل و معرفی آن

بعد از انتشار IOS 11.3، اپل اعلام کرد که آی او اس ۱۱.۴  نیز برای سری IOS 11 عرضه خواهد شد. نسخه ۱۱.۴ احتمالا بزرگ ترین به روز رسانی IOS 11 باشد.

در به روز رسانی هایی که امسال اپل منتشر کرده است به جای اینکه بر روی قابلیت های جدید تمرکز کند، بیشتر بر رفع باگ ها و افزایش پایداری سیستم عامل ها تاکید کرده بود. باید گفت که انتشار آی او اس ۱۱.۴ باعث شد تا شایعات موجود تصدیق نشوند زیرا قابلیت های جدیدی در آی او اس ۱۱.۴ ارائه شده است.

مرور شایعاتی در مورد آی او اس ۱۱.۴

رسما تأیید شده : Classkit

اپل تأیید کرده است که نخستین قابلیت آی او اس ۱۱.۴ برای پورتال توسعه دهندگان، ClassKit نام دارد. این فریمورک همراه با یک اپلیکیشن قدرتمند آموزشی به نام  Schoolwork  کار می کند که برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان طراحی شده است.

قابلیت مورد انتظار : AirPlay 2

با  AirPlay 2، می توان به صورت وایرلس موزیک های خود را در آیفون و آیپد به طور همزمان روی چندین دیوایس استریم نمود. به عنوان مثال، قادر هستید از یک اسپیکر هوشمند هوم‌پاد و یک اپل تی وی به طور همزمان شروع به پخش موسیقی کرده تا تجربه شنیداری فوق العاده لذت بخشی داشته باشید.

قابلیت مورد انتظار : Messages on iCloud

کاربران انتظار داشتند که قابلیتMessages on iCloud  را در آی او اس ۱۱.۳ ببینند، اما اپل ارائه‌ی آن را به آی او اس ۱۱.۴ موکول کرده است. با استفاده از این قابلیت می توان مکالمات و فایل های پیوستی که در آی مسیج رد و بدل شده است را در فضای ابری ذخیره نمود. بنابراین بعد از خرید یک دیواس جدید برای انتقال تاریخچه چت ها و فایل ها به آن زحمتی وجود نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید: انتشار نسخه جدید سیستم عامل آیفون ؛ IOS 11.3


زمان انتشار آی او اس ۱۱.۴

اپل آی او اس ۱۱.۴ را تایید کرد

هنوز زمان دقیق انتشار آی او اس ۱۱.۴  مشخص نشده است. اما به نظر می رسد که نخستین نسخه های بتای این به‌روزرسانی پیش از برگزاری مراسم WWDC 2018 که اپل سه ماه دیگر آن را برای توسعه دهندگان برگزار می کند، عرضه گردد.