تکنولوژیک نیوز

مخفی بودن بریدگی بالای نمایشگر در OnePlus 6

ترند این روزهای بازار گوشی های هوشمند، بریدگی بالای نمایشگر می باشد. قبل از اپل، گوشی های شرکت های دیگری از مانند اسنشال فون و شیائومی از این طراحی استفاده میکردند، اما پس از آنکه آیفون X با شکاف معروف خود، راهی بازار شد، دیگر شرکت های سازنده گوشی یکی پس از دیگری از این سبک طراحی استفاده کردند. R15 اوپو از کمپانی خواهر وان پلاس، یکی از این گوشی ها با بریدگی بالای نمایشگر بود و همین موضوع مسئولین این شرکت را در خصوص طراحی وان پلاس ۶ دچار شک کرد.

کارل پی، یکی از بنیانگذاران وان پلاس در حساب توئیتر خود در خصوص بریدگی بالای نمایشگر پرچمدار آینده این شرکت و ابعاد (۱۹٫۶۲×۷٫۶۹ میلیمتر) آن توضیحاتی داد و اما از آنجاکه این طراحی مورد پسند کاربران نیست، گفت که سعی کنید آن را دوست داشته باشید! البته کمی بعدتر این اظهار نظر تند او از توئیتر حذف شد. استدلال نمایشگر بزرگتر برای طرفداران ضد-بریدگی‌نمایشگر کافی نبود، از همین رو پت لاو وعده د اد که وان پلاس ۶ به شما این اجازه را خواهد داد که در صورت عدم تمایل، بریدگی بالای نمایشگر را غیرفعال کنید.

البته نکته اینجاست که قابلیت غیرفعال کردن این ویژگی در هنگام معرفی گوشی، وجود نخواهد داشت، بلکه در به روزرسانی های بعد از آن ایجاد می شود. اگرچه این کمی عجیب به نظر میرسد، چرا که گوگل در نسخه آینده اندروید، امکان پشتیبانی و عدم پشتیبانی از بریدگی نمایشگر را مستقیماً به کاربر میدهد.

در رابطه با پرچمدار آینده وان پلاس نکاتی وجود دارد. اول اینکه صفحه نمایش وان پلاس ۶ با فناوری OLED عرضه خواهد شد. دوم اینکه زمان معرفی این گوشی بسیار نزدیک است. وان پلاس معمولاً گوشی های خود را در ماه ژوئن معرفی می کند، اما با توجه به اظهارات امروز مدیرعامل این شرکت، احتمال OnePlus 6 امسال کمی زودتر معرفی شود. انتظار میرود که این گوشی با چیپ ست اسنپدراگون ۸۴۵، همراه با ۸ گیگابایت حافظه رم و ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی عرضه شود. گفته می شود که قیمت نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی ۵۰ دلار بیشتر از نسخه ۵T و در حدود ۵۲۵ دلار باشد.