تکنولوژیک نیوز

ارایه چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ با چیپست ۵G RF

سامسونگ عموما خیلی نظم خاصی در نام گذاری چیپست های خود ندارد و نمی دانم چه لذتی از این موضوع می برد! به همین دلیل لزوما نمی توان حدس زد که نام چیپست بعدی اگزینوس که جایگزین اگزینوس ۹۸۱۰ خواهد شد چیست. امروز اما شنیده های سامسونگ به گوش می رسد که چیست بعدی با نام اگزینوس ۹۸۲۰ ارایه خواهد شد، در حقیقت چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ با معماری ۷ نانومتری و چیپست ۵G RF ارایه می شود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این چیپست بیشتر بخوانیم.

اگزینوس 9820

اگزینوس ۹۸۲۰

آنطور که در سند لو رفته بالا می بینیم، چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ تقریبا ۴ ماه است که در توسعه بوده و کارهای دیباگینگ، بررسی مشکل ها و CPU Validation انجام شده است. این چیپست که احتمالا با معماری ۷ نانومتری EUV عرضه شود، نه در گلکسی نوت ۹ بلکه در گلکسی اس ۱۰ یا هر نام دیگری که خواهد داشت، استفاده خواهد شد. همچنین چیپست ۵G RF از سال گذشته در دست توسعه بود که احتمال اضافه شده آن به گلکسی نوت ۹ می تواند وجود داشته باشد، شاید هم نه!

چیپست ۵G RF به شما این کمک را می کند تا سرعت اینترنت همراه گیگابیتی را راحت تر تجربه کنند هر چند می دانیم که هم اکنون تست سرعت اینترنت ۴G اپراتور Telstra روی گلکسی اس ۹ و ثبت رکورد اینترنت همراه گیگابیتی به صورت عمومی و البته کوالکام برای اسنپدراگون X50 5G NR یا همان مودم شبکه مخابراتی ۵G خود ۱۸ مشتری دارد اما سامسونگ، اپل و هوآوی در بین آن ها نیستند پس به نظر می رسد که سامسونگ نیز همانند دو بازیگر بزرگ صنعت تلفن های همراه هوشمند از راه حل خود استفاده کند!