تکنولوژیک نیوز

رونمایی آنر ۱۰ (Honor 10) در تاریخ ۲۵ اردیبهشت

آنر ۹ (Honor 9) حدودا ۴ ماه پیش بود که در ترنجی بررسی شد و سپس به بازار آمد. این دستگاه که توانایی های ویژه ای داشت و می توانست نظر کاربران را به خود جلب کند حالا گویا قرار است که حدودا ۴۰ روز دیگر بازنشسته شده و مدل آنر ۱۰ (Honor 10) در لندن رونمایی بشود. در ادامه با  ترنجی همراه باشید تا نگاهی به دعوتنامه مراسم معرفی آنر ۱۰ داشته باشیم و سرنخ هایی درباره آن چیزی که قرار است رخ بدهد، بدست آوریم.

همانطور که در تصویر اصلی مطلب، دعوتنامه هوآوی آنر ۱۰ (Honor 10) را مشاهده می کنید، می توان چندین مورد را درباره آن مطمئن شد. ابتدا یکی از ترندی ترین بحث های روز که قطعا هوآوی پرچمدار در توسعه آن است در آنر ۱۰ نیز وجود خواهد داشت و آن چیزی نیست جز هوش مصنوعی یا AI. البته اگر به صورت صحیح تر بخواهیم بگوییم، همگام سازی بیشتر با هوش مصنوعی چون حتی همین موبایل های فعلی ما نیز از چندین تکنیک هوش مصنوعی استفاده می کنند ولی هوآوی در آنر ۱۰ احتمالا چیپست کایرین ۹۷۰ (Kirin 970) استفاده کند.

چیپست کایرین ۹۷۰ هسته مخصوص NPU دارد و می تواند عملکردهای هوش مصنوعی را سریع تر و بهینه تر از نظر مصرف انرژی انجام دهد. در این تیزر عنوان “زیبایی در AI” دیده می شود که می توان آن را مربوط به دوربین سلفی بهتر و عکاسی با استفاده از حالت های تشخیص صحنه هوش مصنوعی دانست.

تصویری که به عنوان موبایل در این دعوتنامه مراسم معرفی آنر ۱۰ (Honor 10) دیده می شود هر چند موضوع خاصی را برای ما تداعی نمی کند اما می تواند مربوط به یک موبایل کاملا کم حاشیه با نسبت تصویر ۱۸:۹ باشد که هوآوی در ارایه این نوع نمایشگر از میان رده اقتصادی تا پرچمدار نمونه های خوبی دارد. درباره نمایشگر صحبت شد و احتمال دارد که نمایشگر آنر ۱۰ با اندازه ۵٫۷ اینچ عرضه شود که این حدود ۰٫۳ اینج کوچکتر از آنر وی ۱۰ یا نام دیگر آنر آنر ویوو ۱۰ است. با توجه به مشخصات سخت افزاری مشابه بین این دو دستگاه از جمله چیپست کایرین ۹۷۰، می توان گفت که آنر ۱۰ به نوعی نسخه جمع و جورتر آنر وی ۱۰ است که با توجه به دو نسل قبلی یعنی آنر ۸ و آنر ۹ شاید بدنه شیشه ای داشته باشد، این حدس ماست!