تکنولوژیک نیوز

افزایش ۵۰٪ سود سالانه سامسونگ در فصل اول سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۷ برای سامسونگ سالی پر از رکوردشکنی های مختلف بود و دلیل را می توان فروش قوی بخش مموری های سامسونگ دانست. حالا به نظر می رسد که قرار است یک رکوردزنی قابل توجه را از سامسونگ برای چارک اول سال ۲۰۱۸ شاهد باشیم! در ادامه با ترنجی همراه باشید.

به گزارش رویترز، به احتمال قوی سود سالانه سامسونگ در چارک اول سال ۲۰۱۸ حدودا ۵۰٪ افزایش را تجربه خواهد کرد. سامسونگ در بازه مشابه سال گذشته توانسته سودی برابر ۸٫۸ میلیارد دلار سود کند. حالا در بازه یک ساله منتهی با چارک ابتدایی سال ۲۰۱۸ خبر از سود احتمالی ۱۳٫۷ می رسد! این یعنی ۵۰٪ بیشتر از سال گذشته و رکورد قابل توجهی است، آن هم در شرایطی که اکثر دیگر شرکت ها مدام در حال ضرردهی هستند.

آنطور که گفته می شود در هر DRAM که قیمت ۱ دلار دارد ۷۰ سنت سود برداشت می کند. البته این سود بالای سامسونگ را لزوما به پای بخش موبایل و پرچمدارهای آن نگذارید چرا که عملکرد گلکسی اس ۹ آنقدر درخشان به نظر نمی رسد. طبق گزارش های فروش گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹+ در چارک ابتدایی سال ۲۰۱۸ تنها ۹٫۳ میلیون دستگاه بوده است!

به گزارش منابع کره ای این سود همچنان برای سامسونگ بزرگ باشد چون فروش افزایش داشته و هزینه ها را تا حد ممکن کم کرده اند. حتی بد نیست بدانید که این رکورد درخشان در حالی ثبت می شود که پیش بینی سود حاصل از فروش نمایشگرهای OLED حتی فقط ۶۰ تا ۶۵٪ به تحقق پیوسته و دلیل آن فروش پایین آیفون X است!